Włosi oplotą dziś „buta” Różańcem

I proszą o włączenie się w inicjatywę innych, także Polaków, od których zaczerpnęli pomysł.

Dzisiaj o godz. 17.30 Włosi chwycą za różańce i przystąpią do modlitwy, którą organizuje stowarzyszenie AIASM, skupiające świeckich wokół włoskich sanktuariów maryjnych. Wcześniej apelowali także do uczestników akcji o podjęcie postu.

„Podążając za nauką Maryi, a także za pięknym przykładem braci Polaków”, jak sami piszą, chcą się modlić na całym terytorium Włoch, apelując do „każdego mężczyzny i kobiety dobrej woli”, by podjęli modlitwę we własnych parafiach, grupach modlitewnych i „prosili Maryję, by uratowała Włochy i Europę od nihilizmu islamskiego i od abnegacji wiary chrześcijańskiej”.

Modlitwę rozpoczną o godz. 17.30, ale post o chlebie i wodzie trwa przez cały dzień. Tych, którzy nie mogą pościć, poproszono o podjęcie jakichś wyrzeczeń. Organizatorzy zaznaczyli także, by uczestnicy, jeśli mogą, byli w stanie łaski uświęcającej – by skorzystali wcześniej z sakramentu pokuty i pojednania.

Przypominają, że Maryja uczy, iż „Różaniec jest najsilniejszą bronią przeciwko złu, a z pomocą postu można powstrzymać nawet wojny i niebezpieczne zjawiska naturalne”.

Datę modlitwy także wybrali nieprzypadkowo – to właśnie dziś przypada 100. rocznica ostatnich objawień Maryi w Fatimie i cudu Słońca.

źródło: gosc.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top