Tajemnicze dzieło. Wójt zasłania się prawem autorskim i odmawia pokazania zakupionego przez „Gminę” scenariusza filmu promocyjnego autorstwa Michała Wylazia.

W listopadzie poprosiliśmy pana wójta o dostarczenie scenariusza filmu promocyjnego, jaki zakupiła Gmina Garbów od Michała Wylazia. Otrzymaliśmy odpowiedź, że zakupiony scenariusz nie stanowi informacji publicznej i jest chroniony prawem autorskim. Nie wiemy czy tak jest w istocie. Obecnie czekamy na odpowiedź prawnika w tej sprawie. Tak czy inaczej mamy tutaj do czynienia z ciekawym przypadkiem kontroli wydawania funduszy publicznych. Otóż mamy taką sytuację, że „Gmina” kupuje jakieś dzieło, a obywatele nie mogą sprawdzić ani zasadności tego wydatku, ani jakości zrealizowanego dzieła.

Jeżeli uzasadnienie przedstawione przez pana wójta okazałoby się być poprawne, mielibyśmy tutaj gminny przypadek ograniczenia kontroli celowości i efektywności  wydatków publicznych.

Postaramy się wyjaśnić tę sprawę.

Poniżej odpowiedź wójta gminy Garbów.

OR.1431.26.2013_00010001

Zobacz też „Nasz Garbów” wzywa…

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Tajemnicze dzieło. Wójt zasłania się prawem autorskim i odmawia pokazania zakupionego przez „Gminę” scenariusza filmu promocyjnego autorstwa Michała Wylazia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top