Światło jawności zwycięży. Życzenia od redakcji „Naszego Garbowa”

Wszystkim naszym Czytelnikom składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności w roku 2015! Dziękujemy, że są Państwo z nami i że wspólnie możemy przebywać tę ciekawą drogę. Dziękujemy za każde dobre słowo oraz wszelkie wyrazy zachęty do dalszej pracy dla dobra i rozwoju nowoczesnego samorządu.

Dalsze budowanie wspólnoty

W nadchodzących miesiącach chcemy spokojnie kontynuować budowanie lokalnej wspólnoty wszystkich ludzi dobrej woli, którym na sercu leżą sprawy obywatelskie oraz tych którzy chcą uczestniczyć i rozwijać swoją wiedzę na temat naszej małej Ojczyzny. Planujemy kilka zupełnie nowych inicjatyw o charakterze integracyjnym i kulturowym, które z pewnością przyczynią się do konsolidacji środowiska osób, które znajdują zrozumienie dla pracy, którą staramy się cierpliwie wykonywać.

Postęp jawności życia publicznego jest nieunikniony

Jedną z zasadniczych osi naszych działań jest praca nad dalszym zwiększaniem jawności życia publicznego. Oczywistym jest, że bez jawności nie ma wzrostu życia obywatelskiego, który jest koniecznym warunkiem doskonalenia i rozwoju. Będziemy spokojnie i cierpliwie podejmować kolejne inicjatywy mające na celu uczynienie naszego lokalnego samorządu całkowicie przejrzystym i jawnym dla mieszkańców. Nie tracimy nadziei i dlatego w tym obywatelskim dziele wciąż liczymy na lepszą współpracę ze strony lokalnych władz samorządowych. Wierzymy, że nasi urzędnicy będą coraz lepiej rozumieć i poddawać się nieuniknionym procesom społecznym, które w całym świecie demokratycznym ewoluują w kierunku zapewnienia coraz większej jawności i całkowitej przejrzystości działania wszelkich ośrodków władzy. Wspieranie tych procesów na lokalnym podwórku jest naszą misją i naszym obowiązkiem.

Prawdziwa pomyślność to postęp prawdy i dobra w ludzkich sercach

Wypowiadając nasze życzenia pomyślności kierujemy je do wszystkich naszych Czytelników, zarówno do tych, którzy nas jawnie lub ukrycie wspierają, ale też do tych, którzy jeszcze patrzą na nas z dystansem. Wiedząc, że prawdziwa pomyślność to realny postęp prawdy i dobra w sercach ludzkich, nie wyłączamy z naszych życzeń nikogo, kto tylko chce te życzenia przyjąć. Nasza praca wymaga cierpliwości i konsekwencji i również tych właśnie cnót życzymy sympatykom „Naszego Garbowa”. W ostatnim roku wykonaliśmy wielką pracę i jesteśmy na dobrej drodze.

Zachęcamy każdego do czytania oraz rozważania naszych tekstów oraz do jak najaktywniejszego zaangażowania w sprawy naszej małej Ojczyzny w nadchodzącym roku 2015. Bogu i Ojczyźnie. Nie ustawajmy! Światło jawności zwycięży.

Wszystkiego dobrego!

Redakcja „Nasz Garbów”

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top