Skandalicznych kampanii „Tigera” było więcej. Upadek marketingu i spece od antypolskiej reklamy

Po reklamie napoju energetycznego szkalującej pamięć Powstania Warszawskiego produkt ma zniknąć ze stacji paliw jednego z koncernów – wynika z nieoficjalnych informacji.

Reklama Tigera z 1 sierpnia wywołała ogromne oburzenie. Umieszczona w internecie grafika przedstawiała rękę z gestem środkowego palca z podpisami „1 sierpnia. Dzień Pamięci” oraz „Chrzanić to, co było. Ważne to, co będzie!”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Oburzenie po reklamie „Tigera”. Tak potraktowali Powstanie Warszawskie

Internet zareagował oburzeniem. Posypały się wezwania do bojkotu wszystkich produktów firmy Maspex i słowa krytyki wobec agencji reklamowej J. Walter Thompson, która przygotowała reklamę. Redaktor TVP Info Michał Rachoń, zapowiadając w środę swój program, wylał napój na podłogę, zgniótł puszkę i wyrzucił – to był jego komentarz do reklamy szkalującej pamięć blisko 200 tys. zamordowanych w powstaniu Polaków.

CZYTAJ WIĘCEJ: Michał Rachoń wylewa Tigera przed kamerami. WIDEO z akcją dziennikarza hitem internetu

Po dziewięciu dniach firma Maspex przeprosiła za skandaliczną grafikę. W wysłanym do mediów oświadczeniu zapowiedziała, że wpłaci 500 tys. zł zadośćuczynienia na konto Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Przeprosiny opublikowała też agencja reklamowa.

Oświadczenia te zostały uznane przez internautów jako dalsza część z góry zaplanowanej kampanii marketingowej.

Do negatywnej reakcji wobec firmy i jej agencji reklamowej skłaniają wcześniejsze materiały reklamujące napój. Jako reklamy tego samego drinka ukazywały się banery szydzące z rocznicy 10 kwietnia czy święta Bożego Ciała.

Na internetowym koncie napoju w czasie protestów KOD‑u sączono treści antypisowskie: „@PrzeciwkoPiS Puszeczki”, „Zakładam komitet #kod”, „Moi wyznawcy wielokrotnie pytają mnie: Tiger, jak żyć? […] Odpowiedź brzmi: Róbcie rozpierdol!”.

Równie bojowa była postawa prezes firmy reklamującej Tigera Beaty Turlejskiej-Zduńczyk. Wpisała się ona w atmosferę antyrządowego puczu.

więcej

źródło: niezależna.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top