Radny Wiesław Ostapiński broni Zdzisława Niedbały przed atakami wójta Kazimierza Firleja. Koniec świata? Nie, rozsądek i doświadczenie.

Podczas sesji Rady Gminy Garbów, która odbyła się 4 grudnia 2013 doszło do kilku ciekawych zdarzeń. Jednym z nich była niespodziewana obrona przez pana radnego Wiesława Ostapińskiego, poprzedniego wójta pana Zdzisława Niedbały przed pomówieniem (namolnym i wciąż powtarzanym do znudzenia), którego autorem był obecny wójt Gminy Garbów Kazimierz Firlej. Cała sprawa ma związek z rurą odwadniającą w szkole w Leściach, która przebiega przez prywatną posesję. Oczywiście właściciele mają prawo oczekiwać, że Gmina tę rurę „zabierze”. Radny Ostapiński słusznie zauważył, że sprawę tę należy zaopiniować pozytywnie i…, tu się zaczyna, „że błędem jest oczerniać teraz kogokolwiek…kiedy nie mamy pewności…”. Rura nie ma tutaj większego znaczenia. Dla wójta Firleja ważne jest to, że można przy tej okazji dokopać poprzedniemu wójtowi. W ciągu każdej prawie sesji musimy wysłuchiwać po kilka razy że „Niedbała to, czy Niedbała tamto”. Dla pana wójta Firleja nie ma znaczenia czego dotyczy dana dyskusja. Ważne, aby zakończyć wypowiedź „a to wina Niedbały”. Panu wójtowi najwyraźniej nie przeszkadza, że takie zrzucanie winy na poprzednika, który zakończył urzędowanie 12 lat temu, naraża jego samego na śmieszność. Zwłaszcza gdy „winy” dotyczą na przykład kupowania wody od roku 2006.  Napastliwość i jawna złośliwość wójta Firleja, która dosłownie wylewa się z niego między zdaniami, jest tym bardziej wstydliwa, że o ile mi wiadomo, to właśnie wójt Niedbała zatrudnił kiedyś wójta Firleja w Urzędzie Gminy jako jej sekretarza. Jest takie zjawisko w psychologii, że niektórzy ludzie, którzy powinni być innym wdzięczni za jakieś dobro, chcą zniszczyć całkowicie pamięć o tym dobru w świadomości własnej i ich otoczenia, aby tej wdzięczności nie musieć okazywać. Nie wiemy, czy to jest właściwy powód ciągłych nie merytorycznych a często i jawnie kłamliwych napaści wójta Firleja na Zdzisława Niedbałę. Pewne jest jednak to, że zachowanie takie staje się coraz bardziej przykre dla jego otoczenia i nawet dla tych, którzy generalnie popierają pana wójta Firleja.  Tutaj należy docenić fakt, że radny Ostapiński, jako znacznie bardziej doświadczony w sprawach polityki informacyjnej i medialnej, przychodzi panu wójtowi Firlejowi jako młodszemu koledze z tego samego „stronnictwa”,  z pomocą. Jest to niewątpliwie głos zdrowego rozsądku. Wyraża on pośrednio myśl, która pewnie nie jest obca innym obserwatorom tej nieustannej wojenki wójta Firleja ze swoim byłym pracodawcą. Myśl tę można wyrazić następująco: Daj Kaziu już spokój temu Zdzisławowi, bo nic już na tym nie da się ugrać. Oby to domniemane przez nas życzenie radnego Ostapińskiego spełniło się jeszcze w tym roku!

Niestety na tej sesji to się nie spełniło. Najwyraźniej pan wójt Firlej nie zreflektował mądrych słów pana radnego Ostapińskiego. Szkoda.

autor: mil

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Radny Wiesław Ostapiński broni Zdzisława Niedbały przed atakami wójta Kazimierza Firleja. Koniec świata? Nie, rozsądek i doświadczenie.

 1. mnich

  cytując Szekspira ‚ofiara złości, sama w złość wpada’, a idąc dalej za tym niezmiernie mądrym człowiekiem ‚podłość jakiej mnie uczycie teraz ja wyświadczę i przejdę w tym swoich mistrzów’ . Więc cóż dodać, gdybyście nie nakręcili tej całej spirali nienawiści ‚jeden na drugiego’ nie było by takich sytuacji.

  Reply
  • persodrom Post author

   Szekspir zawsze wielki. Lecz jeżeli o nas chodzi, to nie jest spirala nienawiści tylko spirala informacji. Zapis video mówi sam za siebie. Światło, które rzuciliśmy na wiele spraw, a będzie tego więcej, wywołuje nienawiść i złość, a powinien wywołać merytoryczną dyskusję o sprawach gminy. Cóż gdy pewne sprawy oskarżają. Ta jest i trzeba potrafić przyznać się do błędów i przeprosić, a nie brnąć oskarżenia wójta sprzed 12 lat. W tym miejscu szacunek dla radnego Ostapińskiego.

   Reply
 2. mnich

  Jak już pisałem w jednym z nieudostępnionych komentarzy : „Może gdybyście rozpoczęli swoją działalność od, o wiele bardziej zrównoważonego zachowania (a nie kierowania wyłącznie zarzutów) sprawy potoczyły by się inaczej. Proszę się nie dziwić opieszałości lokalnej władzy, sami do tego doprowadziliście, na ich miejscu zachowywałbym się tak samo. Jednak demokracja ma wiele wad ….”

  Reply
 3. mnich

  a co do wywołania merytorycznej dyskusji, sądzę że zapewne zachowalibyście się tak jak radny PIS Sylwester Tułajew, który nie przybył na debatę podsumowującą trzy lata rządów w Lublinie ekipy prezydenta Żuka, mimo potwierdzenia obecności. Cytując treść artykułu ze strony internetowej Lubelskiej Gazety “- zamiast rozmowy o konkretach – wolą wojnę na transparenty […] Szukają haków, węszą skandale, atakują? W co gra PIS” . Parafrazując w co gra Wspólnota Garbowska, w co gra Pan Robert Fiutek, w co gra persodorm ??? Idąc dalej w co gra Pan Zdzisław Niedbała ???

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top