Komentarze do: “„Planowane” wydatki majątkowe w gminie Garbów w roku 2015 – prawie 10 milionów zł w tym prawie 5 milionów na „Ekoenergię”

 1. wniosek

  88 tys. poszło w błoto?, bo skoro ani kontenerów ani sali Bogucin na razie nie będzie miał, to znaczy, że te projekty pójdą do kosza? dobrze rozumuję, ciekawe jak w innych wsiach? a ekoenergia to rozumiem solary, bo nie ma opisane co to jest?

  Reply
  • tak to wygląda

   W gminie dbającej o przejrzystość finansów publicznych projekt budżetu na następny rok byłby opublikowany na gminnej stronie internetowej około 15 listopada. Podawano by tam informacje o terminach komisji rady gminy, na których następnie odbywają się dyskusje na temat projektu budżetu. I oczywiście byłby opublikowany projekt uchwały budżetowej, którą przyjmuje rada gminy.
   W gminie Garbów za czasów pani przewodniczącej rady gminy Katarzyny Chabros nastąpił regres jawności wywalczonej pod koniec ubiegłej kadencji samorządu. Trzeba interwencji aby kilkanaście dni po sesji opublikowano w Biuletynie Informacji Publicznej uchwałę budżetową i inne przyjęte uchwały.
   Chyba nie chcieli by na komisje i sesje przychodziły delegacje z różnych miejscowości, jak w ubiegłym roku.

   Reply
 2. Radek

  Kontenery będą. Radna Michoń dopilnowała, aby na ostatniej sesji Rada Gminy Garbów poparła jej wniosek o uzupełnienie brakującej kwoty na ich budowę. Ostatnia przeszkoda w tym względzie została pokonana.

  Reply
 3. persodrom Post author

  dla porządku tutaj można znaleźć całość uchwały budżetowej bo trudno się doprosić a potem dokopać do najważniejszego gminnego dokumentu w ciągu roku
  https://uggarbow.bip.lubelskie.pl/index.php?id=105&p1=szczegoly&p2=1026943

  Reply
 4. radna Ch......

  nie piszcie ani słowa o tej radnej, bo nie wolno! będą mówić, że ją obrażacie znów. Ona ma prawo robić co jej się podoba, bo to jej rada, rozumiecie? I nic nie pomoże, że piszecie o tym, ona i tak postawi na swoim, bo ma wójta i całą kompanię za sobą. Nie wasz folwark, nie wasza sprawa! A poza tym oni są wszyscy w porządku i chodzą do kościoła. Nie mają sobie nic do zarzucenia. Im lepiej wszystko ukryte to i podwyżki są, to chyba jasne powinno być. Tylko co na to Pan Bóg? Chyba z Nim się nie da dogadać, że „będziemy robić na złość, wszystko ukrywać i utrudniać”

  Reply
 5. piszą historię hańby

  Ciekawe czy urzędnicy zdają sobie sprawę z tego, że swoją postawą w stosunku do ludzi piszą historię hańby gminy Garbów. To nie prawda, że dbają o rozwój życia obywatelskiego i zwiększenie uczestnictwa mieszkańców w życiu społecznym. To frazesy, które zapisują w oficjalnych dokumentach ale ich czyny mówią zupełnie co innego. Dzisiaj jako redakcja podjęliśmy próbę rozmowy z panią przewodniczącą Chabros w ramach tzw. dyżuru w „każdy” czwartek 10.30-11.30. Niestety po raz kolejny przewodniczącej nie było na dyżurze! Chcieliśmy zapytać dlaczego zlekceważono konsultacje społeczne dotyczące programu współpracy z organizacjami pozarządowymi. Niestety nie udało się. Żadnego innego kontaktu do przewodniczącej z wyjątkiem „dyżuru”, na którym nie dyżuruje nie ma.

  Reply
  • redakcja Post author

   Najwyższy czas, aby powstał oficjalny raport lekceważenia, braku wsparcia dla realnych inicjatyw obywatelskich, hamowania uczestnictwa mieszkańców w życiu publicznym, nieżyczliwości i nierównego traktowania ludzi przez obecną władzę jak też nielegalnego wykorzystywania gminnego biuletynu do zwalczania osób i organizacji.

   Reply
 6. Borkow?

  Właśnie czemu nikt się tym nie zajmie? Czy nie można tego zgłosić na wyższy szczebel? Kiedy to wszystko się zmieni? Sami się opamiętają? Wstydu nie mają? Dobrze ze jest takie miejsce co można choć wpisać swój przeciw! Pewnie oberwiecie za naruszenie oazy spokoju ⁉
  Nie pozwólmy by to dalej trwało

  Reply
  • redakcja

   Proszę Państwa trzeba spokojnie iść do przodu i upominać się o swoją godność i o swoje prawa. Jak będziemy napierać w końcu runą mury tego orwelowskiego folwarku.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top