Ogłoszenia parafialne – 23.02.2014 r. – VII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Decyzją Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika, dziś po Mszach św. w kościołach archidiecezji lubelskiej, jest przeprowadzana zbiórkę datków do puszki na rzecz pomocy wszystkim ofiarom tragicznych wydarzeń na Ukrainie.

2. Również dziś przed kościołem są zbierane podpisy poparcia w sprawie referendum dotyczącego Lasów Państwowych i wykupu ziemi przez obcokrajowców. Do złożenia podpisu potrzebny jest numer PESEL.

3. Osoby już zapisane na wakacyjny 8-dniowy wyjazd na Litwę, Łotwę, Estonię i do Helsinek w dniach 29 czerwca do 6 lipca 2014 r. prosimy o wpłacanie zaliczek /500 zł/ do 2 marca 2014 r. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

4. W tym tygodniu wypada 1-sza sobota miesiąca. Spowiedź od g. 8.30, po niej Msza św. o 9.00 i spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania

5. Ofiary składane na tacę w najbliższą niedzielę /1-sza niedziela marca/ są przeznaczone na dalszą spłatę zadłużenia po remoncie naszego kościoła.
Natomiast po Mszach św. uczniowie naszego Gimnazjum im. JPII będą kwestować na Rzecz Domu Pokoju dla dzieci-sierot w Betlejem, prowadzonego przez polskie siostry Elżbietanki. Zebrane ofiary będą przekazane przez naszych pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej.

6. Od 1-szej niedzieli Wielkiego Postu, tj. od. 9 marca chcemy rozpocząć spotkania z dziećmi i rodzicami klas trzecich i drugich. Spotkania będą obejmować przygotowanie do rocznicy I Komunii św. dla dzieci z klas III-cich oraz dalsze przygotowanie do I Komunii dla dzieci z klas obecnych II-gich. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00, a po niej na krótkie spotkanie.

7. Na spłatę zadłużenia po remoncie kościoła:
– Of. bezimienna z Woli P. – 100 zł
„Bóg zapłać”.

8. Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom Gutanowa. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Agnieszka Staniak, Ewa Świtalska, Danuta i Paweł Szymonik, Paweł Świtalski, Danuta i Paweł Deputat, Tadeusz Barszcz i Michał Gagoś.
„Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na godz. 11.00 /z racji 1-szej soboty/ prosimy cd. mieszkańców Gutanowa od p. Józefa Pasternaka – Andrzeja Staniaka.

9. Polecamy prasę katolicką – dziś do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz miesięcznik List.

10.W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty:
– śp. Bogusława Malesa z Kol. Piotrowice, l.84
– śp. Krystyna Pasternak z Gutanowa, l. 73. Pogrzeb: wtorek, g. 14.00
…Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top