Ogłoszenia parafialne – 30.03.2014 r. – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu Chóru Kantylena z Lublina. Wysłuchamy drugiego z cyklu koncertów w ramach projektu „Inwentaryzacja kapliczek i krzyży przydrożnych na obszarze parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie wraz z wystawami fotografii połączonymi z koncertami muzyczno-literackimi”. W ramach tego samego projektu również dziś po Mszy św. o godz. 16.00 wysłuchamy wielkopostnego koncertu organowego w wykonaniu Stanisława Diwiszka. Koncertom towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna wybranych krzyży przydrożnych z terenu naszej parafii. Zapraszamy.

2. Spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. II i III Szkół Podstawowych dzisiaj się nie odbędzie /ze względu na koncert pasyjny/. Zapraszamy za tydzień na g. 16.00.

3. W środę /2 kwietnia/ o g. 18.00 w kancelarii, ostatnie spotkanie osób wyruszających w pielgrzymce z naszej parafii na kanonizację papieży J XXIII i JP II. Prosimy, aby do tego czasu dokonać reszty wpłat.

4. W tym tygodniu – 1-szy piątek i 1-sza sobota miesiąca. Spowiedź 1-piątkowa od 16.30. Każdego zaś, kto obchodzi 1-sze soboty, zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 – spowiedź od 8.30. Jest to także Msza św. dla kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. – ich spotkania w grupach.

5. Taca z najbliższej niedzieli /1-szej niedzieli kwietnia/ jest przeznaczona na dalszą spłatę zadłużenia poremontowego. Prosimy o życzliwą pamięć.

6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się tak, jak w poprzednim roku tzn. od wtorku do piątku przed Niedzielą Palmową /08-11 kwietnia/. Poprowadzi je tym razem znany nam ks. dr Krzysztof Kwiatkowski – Kanclerz Kurii Metropolitalnej. Program rekolekcji będzie podobny jak w adwencie, a dokładnie powiemy o nim w przyszłą niedzielę. Zaplanujmy już teraz czas na przeżycie rekolekcji.

7. Pięknie zapowiada się u nas tegoroczna Niedziela Palmowa. Od naszego kościoła rozpoczyna się jubileuszowa, 20-edycja festiwalu „Tempus Paschale”. Z tej racji o g. 11.00 będziemy gościć Akademicki Chór Uniwersytetu Medycznego w Lublinie /dyr. Monika Mielko-Remiszewska/ wraz z solistami, którzy zapewnią oprawę uroczystości wykonując Passio Domini Nostri Iesu Christi secundum Mathaeum.
W Niedzielę Palmową Msze św. we wszystkich kaplicach /oprócz Ożarowa/ będą o godz. 7.30, główna Msza św. z procesją – o g. 11.00, natomiast po Mszy św. o 16.00, podobnie jak przed rokiem, odprawimy uroczystą Drogę Krzyżową po Garbowie.

8. Wybiegając w przyszłość:
– odpust ku św. Wojciecha będzie 23 kwietnia
– uroczystą Mszę św. za zmarłych na cmentarzu odprawimy Wigilię Niedzieli Miłosierdzia, tj. w sobotę, 26 kwietnia o godz. 18.00 – ze względu na kanonizację JPII.
Osoby, które mają zamówione intencje na 23 i 28 kwietnia prosimy o kontakt – musimy dokonać pewnych poprawek.

9. Chcemy podzielić się z naszymi parafianami informacjami nt. niektórych projektów unijnych. I tak projekt na dalszy remont kościoła składany razem z parafią Kazimierz, Końskowola i Wąwolnica został odrzucony na ostatnim etapie. Zresztą, żaden kościół rzymskokatolicki w całej Polsce nie otrzymał tym razem dofinansowania z tzw. Funduszy Norweskich. Będziemy się starać kolejny raz, gdy tylko nadarzy się realna szansa otrzymania dofinansowania.
Natomiast w środę /26 marca/ została podpisana umowa, na mocy której otrzymamy 80% dofinansowania na wymianę trylinki na placu przed bramą główną kościoła na kostkę granitową /od ulicy do schodów – niestety schody nie mogły być włączone w ten projekt/. Prace rozpoczniemy pewnie po długim weekendzie majowym.

10.Za posprzątanie kościoła nie dziękujemy dziś mieszkańcom Gutanowa – bo nikt nie przyszedł.
Na najbliższą sobotę na godz. 11.00 /z racji 1-szej soboty/ prosimy cd. mieszkańców Gutanowa od p. Tadeusza Kozłowskiego do p. Krzysztofa Pietraka. Wszystkich z wyznaczonego odcinka bardzo prosimy o odpowiedzialne włączenie się. Kościół jest naszą wspólną sprawą, a kolejka do sprzątania wypada raz na kilka lat.

11.Ofiary na spłatę zadłużenia po remoncie kościoła:
– Małgorzata Kowalczyk z Bloków – 200 zł
– Maria i Kazimierz Kochoń z Piotrowic – 200 zł
„ Bóg zapłać”.

12.Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego wszystkim, którym leży na sercu troska o piękno naszej świątyni:
– Of. bezimienna z Bloków – 100 zł
– Of. bezimienna z Woli P. – 20 zł
– KŻR z Woli P. – Rafy /p. Marciniak/ – 150 zł
– Mieszkańcy Moszenek – 100 zł
– Mieszkańcy Janowa – 230 zł
– Mieszkańcy Bogucina /za „Katarzynką”/ – 280 zł
13.Polecamy prasę katolicką – dziś do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny – z dodatkiem dla dzieci.

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top