Ogłoszenia parafialne – 28.07.2013 r. – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Kończy się tydzień św. Krzysztofa. W imieniu misjonarzy dziękujemy za ofiary na zakup środków transportu dla ich posługi misyjnej. Przy okazji poświęcenia pojazdów zebrano na ten cel 2696 zł.

2. W minioną niedzielę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Zostały poruszone sprawy duszpasterskie i gospodarcze naszej parafii.
Ważniejsze informacje:
– 24 sierpnia gościmy w naszej parafii młodzież z całej naszej Archidiecezji w ramach Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Będą modlitwy, spotkania, koncerty… Spodziewanych jest ok. 2000 młodych ludzi. Prosimy, aby i nasza młodzież skorzystała z tych treści i włączyła się w to spotkanie. Szczegóły na naszej stronie internetowej i u księży.
– stan zadłużenia po remoncie wciąż się zmniejsza i wynosi na chwilę obecną: 266 466 zł
– prowadzone są starania o pozyskanie pieniędzy na dalszy remont kościoła, m. in. cd. remontu dachu, ścian zewnętrznych, witraży, schodów, parkanu wokół kościoła itd.
– gdyby władze w Warszawie nie przychyliły się do naszego projektu, popierając inne, myślimy o zrobieniu w przyszłym roku własnymi środkami alejek na cmentarzu grzebalnym.
– Rada ustaliła, że na cmentarzu nie można samowolnie sadzić żadnych drzew /nawet tui/ – jedynie kwiaty. Jeśli ktoś posadzi drzewa – zostaną one usunięte.
– zostały utrzymane stawki za grobowce dla naszych parafian, którzy i tak uczestniczą w kosztach utrzymania parafii, natomiast dla chętnych z zewnątrz do pochówku u nas – stawki te będą wyższe i przeznaczone dla parafii /nie dla księży, grabarzy, czy innych osób prywatnych/.

3. W czwartek/1 sierpnia/ mija 69. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach tych walk oraz budujmy w naszych czasach patriotyzm – dziś tak często nawet ośmieszany.

4. Stosownie do apelu naszych Pasterzy, miesiąc sierpień przeżywajmy jako miesiąc trzeźwości. Niech tworzy się kultura życia i nie picia, w miejsce wstydliwego naszego narodowego nałogu, który niesie za sobą tyle nieszczęść.

5. W tym tygodniu – 1-szy piątek i 1-sza sobota miesiąca. Spowiedź 1-piątkowa od 16.30. Każdego zaś, kto obchodzi 1-sze soboty, zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 – spowiedź pół godz. przed Mszą św.

6. Taca z najbliższej niedzieli /1-szej niedzieli sierpnia/ jest przeznaczona na spłatę zadłużenia poremontowego. Prosimy o życzliwą pamięć.

7. W niedzielę /4 sierpnia/ ks. kan. Zygmunt Lipski – były wikariusz garbowski, chce w naszym kościele o godz. 10.30 sprawować Mszę św. dziękczynną z racji 50-lecia święceń kapłańskich. Wszystkich, którzy chcą się włączyć w dziękczynienie Jubilata, zapraszamy na 10.30.

8. Również w najbliższą niedzielę o godz. 12.00 siostry Salezjanki złożą w naszym kościele swoją wieczystą profesję. Wraz z Siostrami zapraszamy na tę piękną uroczystość.

9. Natomiast po Mszy św. o 16.00 zapraszamy na kolejny z cyklu koncertów organowych wprowadzający nas w świętowanie odpustowe. Koncert wykona znany nam już p. Stanisław Diwiszek. Zapraszamy.

10. Przygotowujemy się do naszego sierpniowego głównego odpustu parafialnego ku czci Przemienienia Pańskiego – we wtorek, 6 sierpnia. W przeddzień odpustu, w poniedziałek, na cmentarzu o g. 19.00 będziemy się modlić za zmarłych. Prosimy o wcześniejsze przygotowywanie cmentarza na tę uroczystość. Natomiast podczas sumy odpustowej prosimy, niech obsługę procesji podejmie straż z Piotrowic Wielkich, a dar ołtarza przygotują mieszkańcy Borkowa.

11. Uczestników wrześniowej pielgrzymki do Włoch prosimy o wpłacanie pozostałej kwoty. Chcielibyśmy rozliczyć się z Biurem Pielgrzymkowym jeszcze przed naszym sierpniowym odpustem.

12. Na spłatę zadłużenia po remoncie kościoła wpłynęły następujące ofiary indywidualne:
– Of. bezimienna z Garbowa – 100 zł
„Bóg zapłać”.

13. Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Edyta Kruzel, Jadwiga i Sylwia Pikul, Małgorzata, Ewelina i Anna Wawerska, Ewelina, Magdalena i Małgorzata Misztal, Marta i Tadeusz Banach, Renata Turowska, Teresa Wawerska, Barbara Klocek i Halina Paluch
„Bóg zapłać”
Na następną sobotę na godz. 10.00 /z racji 1-szej soboty/ prosimy pozostałych mieszkańców Janowa od p. Mariana Staniaka do p. Zygmunta Rodaka.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziś do nabycia: Niedziela i Gość Niedzielny.

15.W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty:
– śp. Ilona Dąbrowska z Ługowa, l. 25
…Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top