Ogłoszenia parafialne 26.05.2013 r.
Uroczystość Trójcy Świętej

1.      Dzisiaj 57 dzieci z naszej parafii (przyjmie) przyjęło po raz pierwszy Komunię św. Cieszymy się wraz z nimi i życzymy, aby ten podniosły i religijny nastrój został utrzymany w dalszych godzinach rodzinnych spotkań. Przez cały tydzień dzieci będą przeżywać Biały Tydzień. Dzieci w strojach I-komunijnych wraz z rodzicami zapraszamy każdego dnia na Mszę św. o godz. 17.00. W poniedziałek po Mszy św. będzie czas na fotografie indywidualne i wspólne. Dziękujemy za trud przygotowania dzieci do dzisiejszej uroczystości: księżom /szczególnie ks. Jerzemu/, s. Marcie, katechetom, nauczycielom i rodzicom. Dziękujemy również rodzicom za dar ołtarza z racji I Komunii – komplet nowych obrusów ołtarzowych oraz ofiarę na spłatę zadłużenia po remoncie kościoła w wysokości 1.000 zł.

2.      W najbliższy czwartek – Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej /Boże Ciało/. Msze św. tylko w kościele parafialnym o godz. 8.00, 10.00 /z uroczystą procesją/ i o 16.00. Prosimy o przygotowanie 4 ołtarzy tak, jak dotychczas: I – u S. Salezjanek II – u P. Bedów III – u Strażaków IV – u P. Wojnowskich Zaplanujmy ten dzień tak, aby jak najliczniej uczestniczyć we Mszy św. i uroczystej procesji. Na Mszę św. o 10.00 zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów z kościoła i kaplic /weźcie ze sobą komże i alby/, dzieci I-komunijne i rocznicowe, dzieci do sypania kwiatów, do niesienia poduszek z symbolami religijnymi, poczty sztandarowe, chór parafialny… Prosimy Panie z Kół Gospodyń w pięknych strojach ludowych – do chorągwi i feretronów. Wszystkich strażaków z całej parafii w strojach galowych ze sztandarami – do orszaku procesyjnego przed Najświętszym Sakramentem. Procesję obsługuje straż z Moszenek. Natomiast straż z Garbowa prosimy o zabezpieczenie trasy procesji oraz o czuwanie nad nieparkowaniem samochodów na trasie procesji. Samochody prosimy pozostawiać: na parkingach przy kościele, przy drodze do Bogucina, między organistówką a parkanem kościoła, na trawie przed plebanią /po obu stronach/, za Gminą… Gorąca prośba, aby parkując myśleć też o innych, a nie tylko o sobie. Nieraz na tej samej powierzchni można by ustawić wiele więcej pojazdów, gdyby się trochę bardziej postarać.

3.      W Boże Ciało wieczorem o godz. 19.30 na Placu Litewskim w Lublinie  będzie miał miejsce KONCERT CHWAŁY. Ma on stanowić przestrzeń dla spotkania ludzi, którzy poszukują żywej, autentycznej i osobistej przyjaźni z Bogiem i pragną odkrycia swego powołania i miejsca we wspólnocie Kościoła.

4.      Taca ze wszystkich Mszy św. w Boże Ciało jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II w Lublinie.

5.      W tym tygodniu – I-sza sobota miesiąca. Każdego, kto obchodzi I-sze soboty, zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 – spowiedź pół godz. przed Mszą św.

6.      Duszpasterz małżeństw bezdzietnych zaprasza na Pielgrzymkę Małżeństw Bezdzietnych do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy w sobotę, 1 czerwca 2013 r. W programie: Różaniec w Kaplicy Matki Bożej; Konferencja;  Spotkanie z Ks. Inf. Janem Pęziołem, egzorcystą archidiecezjalnym, Msza św. o uproszenie potomstwa. Początek o godz. 10:00. 

7.      Taca z najbliższej niedzieli /1-szej niedzieli czerwca/ jest przeznaczona na spłatę zadłużenia poremontowego.

8.      Na spłatę zadłużenia po remoncie kościoła, oprócz daru rodziców dzieci 1-komunijnych, ofiarę złożyli: – Katarzyna i Dariusz Pardyka /wczorajsi nowożeńcy/ – 200 zł „Bóg zapłać”

9.      Urząd Gminy Garbów przypomina , że każdy właściciel bądź użytkownik nieruchomości do dnia 31 maja 2013 r.ma OBOWIĄZEKzłożyć deklarację o ilości osób zamieszkałych w nieruchomości i sposobie zbierania odpadów , w celu wyliczenia wysokości opłaty śmieciowej. Druki  Deklaracji można pobierać w Urzędzie Gminy, u Sołtysów , w szkołach oraz ze strony internetowej Urzędu

10.Rodzicom dzieci I-Komunijnych dziękujemy za wczorajsze posprzątanie. Na następną sobotę na godz. 10.00 /z racji 1-soboty/  prosimy mieszkańców Borkowa od p. Aleksandra Wawerskiego do p. Bogumiły Adamczyk.

11.Polecamy prasę katolicką. Dziś do nabycia: Niedziela, Mały Gość Niedzielny i Gość Niedzielny.

12.W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty: – śp. Marianna Stańczyk z Bogucina, l. 71.Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top