Ogłoszenia parafialne – 24.11.2013 r. – CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Kończy się rok liturgiczny, podczas którego rozważaliśmy tajemnice naszego zbawienia, dokonanego przez Jezusa Chrystusa. Dzisiaj Kościół stawia nam przed oczy Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jako Tego, do którego ostatecznie wróci całe stworzenie – w tym każdy z nas.
Dziś kończy się Rok Wiary. Składając wyznanie naszej wiary pytamy, czy została ona w tym roku odnowiona i pogłębiona? Czy jest przeżywana, jako głębokie zjednoczenia z Bogiem i Kościołem i czy jest wyrażana czytelnym świadectwem codziennego życia?

2. Dziś przypada Patronalne Święto Akcji Katolickiej. Msza św. o godz. 9.00 ze szczególnym udziałem członków Akcji Katolickiej.
Akcja Katolicka do swoich zadań przygotowuje się poprzez pogłębianie formacji duchowej, udział w spotkaniach formacyjnych, rekolekcjach. Owocem jest czyn apostolski w akcjach duszpasterskich, organizowanie pielgrzymek do sanktuariów. Przy okazji uroczystości dziękujemy Księdzu Kapelanowi Tadeuszowi Szaniawskiemu za prowadzenie Akcji Katolickiej w naszej parafii. Zachęcamy również do włączenia się do tej wspólnoty religijnej i otoczenia modlitwą z racji dzisiejszego święta.

3. Dziś o g. 10.30 w naszym kościele będziemy się modlimy za małżeństwa przeżywające Złoty Jubileusz małżeństwa. O g. 12.00 – dalsza część uroczystości z wręczeniem medali za długoletnie pożycie małżeńskie.

4. Również dzisiaj o g.17.30 zostanie wyświetlony bardzo dobry film CRISTIADA – o prześladowaniach chrześcijan w Meksyku na początku XX w. Film będzie wyświetlany w „Podolance” staraniem Stowarzyszenia „Wspólnota Garbowska”. Kto nie widział tego filmu – warto skorzystać.

5. Zapraszamy na kolejną konferencję przedmałżeńską w sobotę – 30 listopada o godz. 18.00 do kancelarii parafialnej.

6. Ofiary składane na tacę w najbliższą niedzielę /I-sza niedziela grudnia/ są przeznaczone na spłatę zadłużenia po remoncie naszego kościoła.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent – czas radosnego przygotowania na spotkanie z Panem. W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj, że w czasie adwentowym nie uczestniczymy w zabawach czy dyskotekach. Uszanujmy ten piękny zwyczaj. Msza św. roratnia o Matce Bożej będzie w każdą adwentową niedzielę o godz. 6.30 rano. W pierwszą niedzielę Adwentu podczas Mszy św. o godz. 6.30 będą poświęcone opłatki na stół wigilijny i przekazane radnym do rozniesienia wszystkim rodzinom naszej Parafii. Prosimy Radnych o pomoc w roznoszeniu opłatków.

8. Również w najbliższą niedzielę chcemy rozpocząć spotkania Legiony Maryi. Przed 2‑tygodnia- mi usłyszeliśmy nieco o tych wspólnotach. Teraz rozpocznie się okres 3-miesięcznego zapoznawania się ze szczegółami. Kto będzie chciał – pozostanie, kto zechce odejść – odejdzie. Zachęcamy, aby jak najwięcej osób włączało się do grup duszpasterskich, choć to rzeczywiście wymaga nieco czasu, trudu i odwagi. Cytując Sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego można powiedzieć, że „tylko plewy nic nie kosztują…” – to, co wartościowe zawsze domaga się odpowiedniej ceny. Pierwsze spotkanie Legionu Maryi odbędzie się 1 grudnia po Mszy św. o 10.30 na plebanii. Zapraszamy.

9. Na spłatę zadłużenia wpłynęła następująca ofiara:
– Of. bezimienna z Woli P. – 100 zł
„Bóg zapłać”.

10.Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom Rafy. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Lidia Smolak, Dawid Nalewajek, Teresa Całka, Jolanta Król, Mirosława i Stanisław Sumorek, Maria Gajek, Zdzisław i Grzegorz Sugier oraz Ewa Smolak. „Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na godz. 8.30 prosimy cd. mieszkańców Rafy od p. Henryka Packa do p. Mirosława Nalewajka.

11.Polecamy prasę katolicką. Dziś do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List. Do Gościa Niedzielnego dołączony jest kalendarz na 2014 r., zilustrowany zdjęciami z życia i posługi błogosławionego Jana Pawła II, a do Małego Gościa – lampion na roraty.

12.W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty:
– śp. Bronisława Gąsik z Ożarowa, l. 81. Pogrzeb: poniedziałek, g. 14.30
– śp. Józef Iwanicki z Kol. Miesiące, l. 76. Pogrzeb: wtorek, g. 11.30
– śp. Regina Sosnowska z Lublina /związana z Bogucinem/, l.85. Pogrzeb: wtorek, g. 13.00
…Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top