Ogłoszenia parafialne – 21.07.2013 r. – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W czwartek /25 lipca/  wspominamy w liturgii św. Krzysztofa – patrona podróżujących. Otaczamy modlitwą wszystkich kierowców i podróżujących, a za wstawiennictwem ich Patrona wspólnie polecamy Bogu sprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Apelujemy też do kierowców o bezpieczną, trzeźwą i odpowiedzialną jazdę.
  Już dzisiaj po każdej Mszy św. święcimy pojazdy. Przy tej okazji wspieramy również ofiarami misjonarzy, pomagając im w zdobywaniu środków transportu do pracy na misjach. Zachęcamy do włączenia się w „Akcję św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu”. Ofiary dla misjonarzy można będzie składać przy okazji poświęcenia pojazdów.

 

 1. Dziś po Mszy św. wieczorowej w kościele – spotkanie Rady Parafialnej. Prosimy, aby wszyscy Radni przybyli na to spotkanie.

 

 1. Również dziś przed kościołem są zbierane podpisy popierające ustawowe wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę. Zachęcamy do wspierania tej inicjatywy, aby niedziela mogła być dniem wolnym od pracy również dla tych, którzy dzisiaj są zmuszeni do pracy w tym dniu i pozbawieni możliwości świętowania i odpoczynku. Przy składaniu podpisu wymagany jest numer PESEL.

 

 1. Jeszcze do środy /24 lipca/ trwają w parafiach zapisy na 35. Pieszą Pielgrzymkę z Lublina na Jasną Górę. Zachęcamy naszych parafian do włączenia się w te 12-dniowe rekolekcje w drodze. Można się również włączyć w fundusz „Idę z Tobą” wspierając finansowo Pielgrzymkę i podając intencję, w której będą się modlić się pielgrzymi w drodze na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii.

 

 1. W piątek /26 lipca/ wspominamy św. Joachima i Annę, rodziców Maryi. Otoczmy modlitwą naszych rodziców i dziadków.

 

 1. Przygotowujemy się do naszego sierpniowego głównego odpustu parafialnego ku czci Przemienienia Pańskiego. W przeddzień odpustu na cmentarzu o g. 19.00 będziemy się modlić za zmarłych. Natomiast podczas sumy odpustowej prosimy, niech obsługę procesji podejmie straż z Piotrowic Wielkich, a dar ołtarza przygotują mieszkańcy Borkowa.

 

 1. Uczestników wrześniowej pielgrzymki do Włoch prosimy o wpłacanie pozostałej kwoty. Chcielibyśmy rozliczyć się z Biurem Pielgrzymkowym jeszcze przed naszym sierpniowym odpustem.

 

 1. Na spłatę zadłużenia po remoncie kościoła wpłynęły następujące ofiary indywidualne:
  – Of. bezimienna z Kol. Słonecznej – 300 zł
  – Uczestnicy pielgrzymki do Częstochowy – Rodzina Radia Maryja – 450 zł
  – Małgorzata i Leszek Kucharzyk z Bogucina – 200 zł
  – Of. bezimienna z Kol. Słonecznej – 100 zł
  „Bóg zapłać”.

 

 1. Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Agnieszka, Weronika i Lucyna Staniak, Krystyna i Stanisław Pikul, Sylwia Kamińska, Anna Pikul, Elżbieta Wojcieszek, Nikola Wójcik, Teresa Rusinek, Elżbieta Strużek, Teresa Łaszcz, Alicja Wojcieszek, Anna Pikul i Barbara Kamińska.
  „Bóg zapłać”
  Na następną sobotę na godz. 8.30 prosimy cd. mieszkańców Janowa od p. Krzysztofa Misztala do p. Tadeusza Banacha.

 

10.Polecamy prasę katolicką. Dziś do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Tym razem w Niedzieli znajdziemy pierwszą encyklikę papieża Franciszka Lumen fidei.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty:
  – śp. Janina Mańka z Lesiec, l. 95
  – śp. Jadwiga Socha z Ługowa, l. 79 – pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 13.30
  – śp. Beata Wójcik z Garbowa-Bloków, l. 48 – pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.30
  – śp. Jan Krzysztof Śpila z Lublina, l. 54 – pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15.00

          …Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…
Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top