Ogłoszenia parafialne – 17.11.2013 r. – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W kolejne dni listopada po Mszy św. wieczorowej modlimy się za wszystkich zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W każdą niedzielę trwa wciąż Adoracja Najświętszego Sakramentu od Mszy św. o 10.30 do 16.00. Znajdźmy czas na osobistą modlitwę.

2. W związku z apelem papieża i Episkopatu Polski, dzisiaj po Mszach św. jest prowadzona zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym przez tajfun na Filipinach.

3. W najbliższą sobotę o godz. 18.00 w kancelarii spotkanie pielgrzymów do Ziemi Świętej i Jordanii z przedstawicielem Biura Patron Travel. Prosimy zabrać ze sobą paszporty i drugą ratę wpłaty.
Są jeszcze wolne miejsca na 9-dniową pielgrzymkę do Włoch w związku z kanonizacją bł. Jana Pawła II /24.04-02.05.2014 r./.

4. Osoby planujące zawarcie sakramentu małżeństwa w 2014 r. informujemy, że rozpoczyna się cykl przygotowań do tego ważnego w życiu wydarzenia. Na pierwszą konferencję przedmałżeńską zapraszamy w sobotę – 23 listopada o godz. 19.00 do kancelarii parafialnej.

5. W przyszłą niedzielę o g. 10.30 w naszym kościele będziemy się modlić za małżeństwa przeżywające w tym roku Złoty Jubileusz małżeństwa. O g. 12.00 – dalsza część uroczystości z wręczeniem medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Zapraszamy.

6. Również w przyszłą niedzielę o g.17.30 zostanie wyświetlony bardzo dobry film oparty na faktach o prześladowaniach chrześcijan w Meksyku na początku XX w. – CRISTIADA. Film będzie wyświetlany w „Podolance” staraniem Stowarzyszenia „Wspólnota Garbowska”. Kto nie widział tego filmu – warto zarezerwować sobie na to czas.

7. Na spłatę zadłużenia wpłynęły następujące ofiary:
– Of. bezimienna z Marianki – 100 zł
– Jerzy Kierski z Chełma – 200 zł
W 1-szą niedzielę listopada złożono na tacę 11.598 zł, natomiast taca na budownictwo sakralne z poprzedniej niedzieli, która została przeznaczona na nasz obiekt sakralny, wyniosła 6.059 zł. Wszystkim ofiarodawcom – „Bóg zapłać”.

8. Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom Rafy. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Weronika, Kamila i Beata Staniak, Zofia Kozieł, Bożena Smolak, Barbara Marek, Anna Kozieł, Zofia Wójtowicz, Krystyna Staniak, Edyta Gawron i Maria Sagan. „Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na godz. 8.30 prosimy cd. mieszkańców Rafy od p. Eugeniusza Wójtowicza do p. Stanisława Sumorka.

9. Polecamy prasę katolicką. Dziś do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny i List.
Pozostało jeszcze kilka Kalendarzy Maryjnych na 2014 r. Chętnych zapraszamy do zakrystii.

10.W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty:
– śp. Roman Orszulski z Piotrowic W., l. 57. Pogrzeb: poniedziałek, g. 14.30
– śp. Julian Jaworski, noworodek, Pogrzeb: poniedziałek, g. 13.30

…Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top