Ogłoszenia parafialne – 15.06.2014 r. – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

1. Dzisiaj nasz rodak, o. Andrzej Bochyński, obchodzi w naszym kościele 25. rocznicę święceń kapłańskich. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o godz. 10.30. Jubilatowi składamy najlepsze życzenia.
2. Również dziś przed kościołem można już nabyć piękny, kolorowy album „Kapliczki i krzyże przydrożne w pejzażu Ziemi Garbowskiej”. Dochód z jego sprzedaży będzie stanowił wkład własny parafii w projekty, które aktualnie realizujemy. Cena takiej „cegiełki” – 25 zł. Zachęcamy do nabywania. W zakrystii są także do nabycia albumy z Janem Pawłem II po 40 i 50 zł.
3. W najbliższy czwartek – Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej /Boże Ciało/. Msze św. tylko w kościele parafialnym o godz. 8.00, 10.00 /z uroczystą procesją/ i o 16.00.
Prosimy o przygotowanie 4 ołtarzy tak, jak dotychczas:
I – u S. Salezjanek
II – u P. Bedów
III – u Strażaków
IV – u P. Wojnowskich
Zaplanujmy ten dzień tak, aby jak najliczniej uczestniczyć we Mszy św. i uroczystej procesji.
Na Mszę św. o 10.00 zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów z kościoła i kaplic /weźcie ze sobą komże i alby/, dzieci rocznicowe, dzieci do sypania kwiatów, do niesienia poduszek z symbolami religijnymi, poczty sztandarowe, chór parafialny…
Prosimy Panie z Kół Gospodyń w pięknych strojach ludowych – do chorągwi i feretronów.
Wszystkich strażaków z całej parafii w strojach galowych ze sztandarami – do orszaku procesyjnego przed Najświętszym Sakramentem. Procesję obsługuje straż z Ożarowa. Natomiast straż z Garbowa prosimy o zabezpieczenie trasy procesji oraz o czuwanie nad nieparkowaniem samochodów na trasie procesji.
Samochody prosimy pozostawiać: na parkingach przy kościele, przy drodze do Bogucina, między organistówką a parkanem kościoła, na trawie przed plebanią /po obu stronach/, za Gminą… Gorąca prośba, aby parkując myśleć też o innych, a nie tylko o sobie. Nieraz na tej samej powierzchni można by ustawić wiele więcej pojazdów, gdyby się trochę bardziej postarać.

4. W Boże Ciało wieczorem o godz. 19.30 na Placu Litewskim w Lublinie będzie miał miejsce KONCERT CHWAŁY. Ma on stanowić przestrzeń dla spotkania ludzi, którzy poszukują żywej, autentycznej i osobistej przyjaźni z Bogiem i pragną odkrycia swego powołania i miejsca we wspólnocie Kościoła.

5. Taca ze wszystkich Mszy św. w Boże Ciało jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II w Lublinie.

6. W sobotę o g. 17.00 – Msza św., a po niej nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała – z racji III–soboty miesiąca.
7. Za tydzień odpust w Gutanowie ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Suma o g. 12.00. Z tego względu Msza św. w Moszenkach będzie odprawiona o g. 10.30.
Natomiast Mszę św. o g. 16.00 wraz z błogosławieństwem prymicyjnym odprawi ks. Piotr Mazurek /przed 3. tygodniami jako diakon zbierał u nas tacę na Seminarium/.
8. W najbliższą niedzielę /22 czerwca/ na placu za „starą szkołą” w Garbowie o g. 15.30 odbędzie się VII Festyn Rodzinny „Bo wszystkie dzieci nasze są”. W imieniu Organizatorów, którzy przygotowali szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych, serdecznie zapraszamy do włączenia się we wspólne przeżywanie niedzielnego popołudnia. Szczegóły na plakatach.
9. W dalszym ciągu poszukujemy kandydatów do gry w Garbowskiej Orkiestrze Dętej. Zapraszamy do osoby chętne i te, które posiadają uzdolnienia lub wykształcenie muzyczne. Zachęcamy dzieci, młodzież jak też dorosłych z terenu parafii oraz gminy Garbów. Apelujemy do rodziców o zachęcenie swoich dzieci i młodzieży. Informacje i zapisy u ks. Proboszcza /tel. 691 76 33 77/.

10.Kolejny raz apelujemy o porządek na naszym cmentarzu. Miejsce na wynoszenie śmieci jest jedno – kontenery. Przez jakiś czas był już względny porządek, a ostatnio znów pojawili się jacyś źli ludzie, którzy dużą ilość śmieci pozostawili przy kontenerze mimo, że kontener nie był jeszcze pełny.
11.Koło Przyjaciół Radia Maryja z naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na spotkanie Rodziny Radia Maryja 13 lipce br. Zapisy prowadzi p. Krystyna Majewska z Karolina – Przewodnicząca KPRM. Koszt wyjazdu: 65 zł. Szczegóły na plakatach.
12.Na spłatę zadłużenia poremontowego wpłynęła:
– Of. bezimienna z Garbowa – 150 zł. „Bóg zapłać”
13.Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Jadwiga i Bogumiła Bojanowska, Kazimiera i Kazimierz Wójcik, Alicja, Jan i Marcin Sałęga, Jolanta Wysocka, Szymon Frąckiewicz i Paulina Wąchała. „Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na godz. 8.30 zapraszamy cd. mieszkańców Ożarowa od. p. Justyny Popielewicz do p. Lucyny Ćwiklińskiej.
14.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Proponujemy tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny – nowy numer.
15.W minionym tygodniu pożegnaliśmy:
– śp. Janinę Wieczorek z Ożarowa, l. 87
– śp. Annę Nakonieczną z Ożarowa, l. 39

…Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top