Ogłoszenia parafialne – 11.05.2014 r. – IV NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Kościół przeżywa dziś Niedzielę Dobrego Pasterza. Ten dzień i cały najbliższy tydzień jest poświęcony modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne. Polecajmy w modlitwie ludzi młodych, zwłaszcza z naszej parafii.

2. Zachęcamy do uczestnictwa w adoracji Najświętszego Sakramentu – w każdą niedzielę od Mszy św. o 10.30 do Mszy św. wieczorowej.

3. Przypominamy o spotkaniach dla rodziców i dzieci z klas II i III ze Szkół Podstawowych. Mogą dołączać również inne dzieci. Zapraszamy w niedziele na Mszę św. o godz. 16.00.
4. Dziś o g. 17.30 w Domu Strażaka w Garbowie będzie wyświetlany film Tajemnica Tajemnic – film dokumentalny obrazujący, w jaki sposób kard. Wyszyński i Jan Paweł II wpłynęli na losy świata. Wstęp wolny.
5. W najbliższy wtorek /13 maja / – dzień fatimski. Msza św. o godz. 19.00, a po niej nabożeństwo fatimskie. Natomiast w sobotę, po Mszy św. o godz. 17.00, będzie kolejne nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała /z racji 3-ciej soboty miesiąca/. Zapraszamy do uczestnictwa.

6. W bieżącym tygodniu będziemy gromadzić się na wspólnej modlitwie, aby wypraszać Boże błogosławieństwo dla rolniczego trudu, dobrą pogodę dla wzrostu zasiewów i dobre plony naszych pól.
I tak dzisiaj we wszystkich kaplicach Msze św. i poświęcenia pól. Natomiast poświęcenia pól w pozostałych miejscowościach będą według następującego porządku:
– poniedziałek – godz. 18.00: Orlicz
– godz. 19.00: Marianka
– wtorek – nabożeństwo fatimskie /nie ma poświęcenia pól/
– środa – godz. 18.00: Karolin, Kol. Piotrowice
– godz. 19.00: Leśce, Kol. Bogucin
– czwartek – godz. 18.00: Sługocin, Janów
– godz. 19.00: Wysokie, Kol. Lipy, Kol. Miesiące
– piątek – godz. 18.00: Ługów, Kol. Słoneczna,
– godz. 19.00: Bogucin, Krak. Przedmieście, Garbów Dolny

7. W najbliższą niedzielę w Gutanowie będą lokalne obchody 100-lecia urodzin Bronisława Pietraka – zasłużonego mieszkańca Gutanowa. O godz. 10.30 Msza św. za śp. Bronisława Pietraka, a po niej dalszy ciąg uroczystości. Litania loretańska będzie śpiewana o 10.15 – prosimy o wcześniejsze przyjście do kaplicy.
8. Nasza parafialna Akcja Katolicka organizuje dnia 14 czerwca (sobota) wyjazd do SOKÓŁKI – miejsca Cudu Eucharystycznego. Będziemy adorować Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Oprócz Sokółki odwiedzimy:
– Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Wasilkowie zw. Święta Woda
– w Białymstoku będziemy pielgrzymować szlakiem bł. ks. Michała Sopoćki – spowiednika i powiernika św. s. Faustyny Kowalskiej, orędownika Bożego Miłosierdzia
– zapoznamy się też z kulturą polskich Tatarów – zwiedzimy meczet i mizar.
Koszt wyjazdu 90 złotych obejmuje: przejazd autokarem, ubezpieczenie, bilety wstępu, ofiary w miejscach kultu.
Wyjazd w sobotę /14 czerwca/ o godz. 4.30 z parkingu przed kościołem.
Zapisy w niedziele, po Mszach św. u członków Akcji Katolickiej.
9. Jak zauważyli wszyscy idący dziś na Mszę św., jak już wcześniej wspominaliśmy, od środy rozpoczęliśmy kolejną inwestycję przed naszym kościołem. Od schodów do samego chodnika przy drodze zostanie położona nowa kostka granitowa. Do dziś na części placu usunięto stare podłoże, wykonano betonową ławę i szalunki pod nowe stopnie granitowe i rozpoczęto wykonywanie nowej podbudowy pod kostkę. Robimy akurat to, gdyż na chwilę obecną, jedynie na tę inwestycję udało się uzyskać dofinansowanie unijne /i to przy niemałych trudnościach/. Dziękuję wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem włączyli się w pomoc.
Przyjdzie czas jeszcze na inne rzeczy – krok po kroku upiększamy naszą garbowską „neogotycką perłę”.
10.Na spłatę zadłużenia po remoncie kościoła wpłynęła ofiara bezimienna z Wysokiego /z racji pogrzebu/ – 100 zł.
Natomiast w ubiegłą niedzielę złożono na tacę 9.835 zł. „Bóg zapłać”.
11.Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Ewelina i Beata Chrzanowska, Czesława i Magdalena Chudy, Emilia, Maria i Małgorzata Czubak, Henryka Kowalik, Katarzyna i Marcin Włodarczyk, Małgorzata i Arkadiusz Dec, Danuta Sadura. „Bóg zapłać”
Na następną sobotę na godz. 8.30 zapraszamy cd. mieszkańców Ożarowa od p. Bogdana Rejmaka do p. Władysławy Budzyńskiej.
12.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Proponujemy tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny. Gość w cenie 7 zł zawiera DVD z bardzo dobrym filmem Christiada.

13.W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty:
– śp. Maria Gałęzowska z Wysokiego, l. 85
– śp. Stanisław Banaszek z Lesiec, l. 84
…Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top