Ogłoszenia parafialne – 10.08.2014 r. – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziśpo Mszy św. o 16.00 zapraszamy nakoncert dziękczynny „Panie dobry jak chleb” – ostatni z cyklu koncertów w ramach projektu„Inwentaryzacja kapliczek i krzyży przydrożnych na obszarze parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie wraz z wystawami fotografii połączonymi z koncertami muzyczno-literackimi opartymi na motywach ludowych i religijnych”.
Wystąpią:
śpiew- Wanda Bargiełowska-Bargello mezzosopran i Anna Kutkowska-Kass – sopran
organy – Stanisław Diwiszek.
Koncertowi towarzyszy wystawa fotograficzna „Krzyże i Kapliczki Maryjne” oraz promocja książki „Kapliczki i krzyże przydrożne w pejzażu Ziemi Garbowskiej”.
Zapraszamy wszystkich naszych parafian i gości, aby włączali się także w ten sposób w modlitwę dziękczynienia Bogu.

2. W środę /13. sierpnia/ – dzień fatimski. Msza św. o g. 19.00, a po niej nabożeństwo fatimskie. Prosimy zabrać lampiony na procesję. Zapraszamy do licznego udziału w modlitwie.

3. W piątek /15. sierpnia/ – uroczystość Wniebowzięcia NMP /MB Zielnej/. Niedzielny porządek Mszy św. w kościele i kaplicach. Na każdej Mszy św. święcimy tegoroczne zioła, zboża i owoce. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W najbliższą sobotę, jak każdego 16-go dnia miesiąca, po Mszy św. wieczorowej, modląc się słowami litanii do św. Jana Pawła II, przyzywamy jego wstawiennictwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Za tydzień /17. sierpnia/ odpust w Ożarowie ku czci św. Maksymiliana. Suma o g. 12.00. Z tego względu Msza św. w Moszenkach będzie odprawiona o g. 7.30.

6. W sobotę /23. sierpnia/ nasza parafia będzie gościć młodzież z całej archidiecezji w ramach drugiego Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Zachęcamy, aby nasi parafianie, jako gospodarze spotkania, włączyli się w modlitwę w intencji młodzieży w czasie niedzielnych adoracji od Mszy św. o 10.30 do godz. 16.00. Łatwo jest narzekać na młodzież, ale trzeba też siebie uczciwie zapytać, co my tej młodzieży dzisiaj dajemy? Jak w dzieciństwie rozmawiało się z dziećmi o Bogu, tak teraz trzeba nam więcej rozmawiać o nich z Bogiem.
Naszą młodzież zachęcamy do skorzystania z tego daru spotkania na miejscu. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie swojego uczestnictwa, bądź to e-mailem za strony www.duch.lublin.pl, bądź osobiście w zakrystii.
W programie SMAL-u m.in. konferencja ks. Piotra Pawlukiewicza, przekazanie znaków Światowych Dni Młodzieży, koncert Arkadio, Festiwal Piosenki Pielgrzymkowej i in.

7. W niedzielę /24. sierpnia/ będziemy wspólnie dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony w ramach Gminno-Parafialnych Dożynek. Rozpoczniemy je o godz. 10.30 Mszą św. dziękczynną w naszym kościele, następnie korowód dożynkowy przeniesie się na plac dożynkowy za Urzędem Gminy, gdzie będą kontynuowane tradycyjne uroczystości dożynkowe i występy artystyczne.

8. Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Joanna, Gabriela, Piotr Mańko, Halina Zlot, Krystyna i Andrzej Reszka, Stanisława Polak, Helena Janczak, Zofia Matys, Anna i Michał Marciniak.
Wszystkim – „Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na godz.8.30 zapraszamy cd. mieszkańców Sługocina od p. Tadeusza Kobusa do p. Zenona Zamojskiego.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Proponujemy tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.

10.W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty:
– śp. Sławomir Smolak z Woli P., l. 51

…Requiem aeternam dona ei Domine, et lux perpetua luceat ei…

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top