Ogłoszenia parafialne – 07.09.2014 r. – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

. Papieskie intencje modlitwy na wrzesień:
Ogólna: Aby niepełnosprawni umysłowo byli otaczani miłością i pomocą, których potrzebują, by godnie żyć.
Misyjna: Aby chrześcijanie, natchnieni słowem Bożym, angażowali się w służbę chorym i cierpiącym.

2. Dziś uroczystości 36-rocznicy koronacji Figurki MB Kębelskiej w Wąwolnicy. Suma o godz. 12.00.
3. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę /1-sza niedziela września/ przeznaczone na dalsze inwestycje w parafii. „Bóg zapłać”.

4. Jutro /8 września/ wypada święto Narodzenia NMP /MB Siewnej/. Msze św. w kościele i kaplicach według porządku niedzielnego. Jedynie Msza św. wieczorowa będzie sprawowana o g. 17.00.
Na każdej Mszy św. poświęcimy ziarno siewne.
5. Również jutro o g. 18.00 spotkanie katechetów na plebanii, a o g. 19.30 /w kancelarii/ – spotkanie wszystkich, którzy planują pielgrzymkę do Fatimy w lipcu przyszłego roku.
6. W sobotę /13. września/ – dzień fatimski. Msza św. o g. 19.00, a po niej nabożeństwo fatimskie. Prosimy zabrać lampiony na procesję. Zapraszamy do licznego udziału w modlitwie.

7. Po wakacjach wznawiamy spotkania:
– dla młodzieży /gimnazjum, szkoła średnia/ – piątek, g. 19.00 w kościele
– dla ministrantów / szkoła podstawowa, gimnazjum/ – sobota, g. 10.00 w sali nad zakrystią
– dla ministrantów / szkoła średnia, studenci/ – czwartek, g. 19.00 na plebanii.
8. Wraz z początkiem roku szkolnego rozpoczniemy przygotowania młodzieży do sakramentu bierzmowania. Przypominamy, że według zaleceń Kościoła, młodzież z danej parafii – niezależnie od tego, w jakiej szkole i miejscowości się uczy – bierzmowanie przyjmuje w parafii, w której mieszka. Od tego roku zostaje również rozszerzony okres przygotowania do bierzmowania na cały czas nauki w gimnazjum. Młodzież z naszego Gimnazjum zostanie zapoznana ze szczegółami podczas religii, zaś młodzież z innych szkół prosimy o kontakt z naszymi księżmi. Również młodzież starszą, która jeszcze nie była bierzmowana zapraszamy do włączenia się w przygotowanie w tym roku.

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Zofia Gałęzowska, Justyna Wolak, Halina Pietrak, Iwona Kuna, Magdalena i Grzegorz Wójcik, Irena i Zbigniew Wartacz, Elżbieta Grzegorczyk. Wszystkim – „Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na godz. 8.30 zapraszamy cd. mieszkańców Wysokiego od p. Sylwestra Wójcika do p. Tomasza Saby.
Na tym zamknie się pierwsza kolejka w sprzątaniu obejmująca całość parafii /od 31.12 .2011 do 13.09. 2014 r./. W następnej kolejce będziemy prosili mieszkańców tylko tych miejscowości, które nie mają kaplic /Garbów, Bogucin, Karolin, Leśce, Ługów, Marianka…/. A następna kolejka – znowu wszyscy.

10.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Proponujemy tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. W Niedzieli możemy znaleźć garbowski akcent – relację z sierpniowego Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej.

11.Na potrzeby inwestycji parafialnych:
– Anna i Marek Woch z Gutanowa – 400 zł. „Bóg zapłać”.
12.W minionym tygodniu odszedł:
– śp. Kazimierz Łuczywek z Lublina /pochodzący z Bogucina/, l. 76
…Requiem aeternam dona ei Domine, et lux perpetua luceat ei…

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top