Ogłoszenia parafialne – 03.08.2014 r. – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Stosownie do apelu naszych Pasterzy, miesiąc sierpień przeżywajmy jako miesiąc trzeźwości.

2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę /1-sza niedziela sierpnia/ przeznaczone na dalsze inwestycje w naszej parafii.

3. W poniedziałek w naszym kościele Mszę św. o g. 11.00 odprawi bp Artur Miziński – Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski. Podczas tej Mszy św. dwie siostry Salezjanki złożą wieczystą profesję zakonną. Wypraszajmy dla nich piękną i świętą posługę. Módlmy się także o nowe powołania zwłaszcza z naszej parafii.
Natomiast we wtorek o g. 12.00 – również w kościele – złożenie ślubów czasowych przez cztery siostry nowicjuszki. Wraz z Siostrami zapraszamy na tę piękne uroczystości.

4. We wtorek /w przeddzień odpustu/ nie będzie Mszy św. o 17.00 w kościele, natomiast wieczorem gromadzimy się na cmentarzu, aby modlić się za zmarłych. Najpierw o g. 18.30 będzie różaniec za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu i za polecanych w wypominkach, a następnie o g. 19.00 – Msza św. w tych intencjach. Zachęcamy do licznego i modlitewnego uczestnictwa.
Prosimy o wcześniejsze przygotowywanie cmentarza na tę uroczystość.

5. W środę – święto Przemienienia Pańskiego – nasz główny odpust parafialny. Jest to uroczystość całej parafii. Trudno sobie wyobrazić, aby ktokolwiek w tym dniu wychodził do żniwa, albo nie świętował tłumacząc się tym, że są też odpusty w kaplicach. Niezależnie od tego, gdzie kto mieszka, wszyscy jesteśmy parafianami par. pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie i wszyscy powinniśmy w tym dniu świętować.
Msze św. o g. 9.00 i 17.00, a suma odpustowa o g. 12.00. Zapraszamy.
Podczas sumy odpustowej prosimy, niech tym razem obsługę procesji podejmie straż z Ożarowa, a dar ołtarza przygotują mieszkańcy Ługowa. Prosimy też o przygotowanie i zabranie chorągwi i feretronów, aby podczas procesji żadne z nich nie pozostawały w zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę /10sierpnia/po Mszy św. o 16.00 zapraszamy naKoncert Dziękczynny „Panie dobry jak chleb”. Wysłuchamy czwartego z cyklu koncertów w ramach projektu„Inwentaryzacja kapliczek i krzyży przydrożnych na obszarze parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie wraz z wystawami fotografii połączonymi z koncertami muzyczno-literackimi opartymi na motywach ludowych i religijnych” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Wystąpią:
śpiew- Wanda Bargiełowska-Bargello mezzosopran i Anna Kutkowska-Kass – sopran
organy – Stanisław Diwiszek.
Koncertowi towarzyszy wystawa fotograficzna „Krzyże i Kapliczki Maryjne” oraz promocja książki „Kapliczki i krzyże przydrożne w pejzażu Ziemi Garbowskiej”.
To nie są koncerty dla wybranej „elity” – przygotowujemy to dla wszystkich i zapraszamy wszystkich naszych parafian i gości, aby włączali się także w ten sposób w modlitwę dziękczynienia Bogu.

7. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na remont „Biskupiaka” – Zespołu Szkół im. św. Stanisława Kostki w Lublinie.

8. Na inwestycje prowadzone w parafii:
– uczniowie z kl. III – absolwenci Gimnazjum im. JP II w Garbowie – 300 zł
„Bóg zapłać”.

9. Dziękujemy za wczorajsze posprzątanie kościoła. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Teresa Pszczoła, Wiktoria Gzara, Danuta i Krzysztof Łuka, Iwona Ciszewska, Katarzyna Kozłowska, Ewelina i Kamil Pochwatka, Urszula i Marek Zuchniarz – z Moszenek.
Wszystkim – „Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na godz.8.30 zapraszamy mieszkańców Sługocina od p. Stanisławy Polak do p. Hanny Pająk.

10.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Proponujemy tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top