Ogłoszenia parafialne – 02.06.2013 r. – IX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Przypominamy o adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele – w każdą niedzielę od Mszy św. o 10.30 do Mszy św. wieczorowej. Zachęcamy do uczestnictwa.

2. Rozpoczął się czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Jezusowego. W naszym kościele nabożeństwo czerwcowe jest odprawiane każdego dnia po wieczornej Mszy św. Zachęcamy do jedności modlitewnej i licznego udziału w nabożeństwach.

3. Papieskie intencje modlitwy na czerwiec: – ogólna: Aby przeważała wśród ludów kultura dialogu, słuchania i wzajemnego poszanowania – misyjna: Aby tam, gdzie wpływ sekularyzacji jest silniejszy, wspólnoty chrześcijańskie potrafiły skutecznie prowadzić nową ewangelizację.

4. Dzieci 1-komunijne wyjeżdżają na pielgrzymkę do Sokółki jutro /w poniedziałek/ o g. 5.00. Zbiórka przed kościołem o g. 4.45.

5. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Zachęcamy do jak najliczniejszego uczestnictwa we Mszach św. i procesjach. Dzieci 1-komunijne, rocznicowe i inne niech pamiętają o sypaniu kwiatów na procesji. Ponadto zapraszamy: Niedziela – g. 16.00 – Ługów i Ożarów – straż z Ługowa Poniedziałek – g. 17.00 – cały Garbów i Wola Przybysławska – straż z Woli Przybysławskiej Wtorek – g. 17.00 – Leśce i Karolin – straż z Lesiec Środa – g. 17.00 – Gutanów, Kol. Południe i Kol. Słoneczna – straż z Gutanowa Czwartek /zakończ. Oktawy/– g. 17.00 – procesja przy kościele do 4 ołtarzy – straż z Garbowa. O przygotowanie 4 ołtarzy na zakończenie Oktawy /na przyszły czwartek/ prosimy tym razem: Borków, Janów, Ługów i Krakowskie Przedmieście. Po procesji – poświęcenie wianków.

6. W tym tygodniu – 1-szy piątek miesiąca. Spowiedź od 16.30. Jest to jednocześnie Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Za tydzień odpust w Gutanowie ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Suma o g. 12.00. Z tego względu Msza św. w Moszenkach będzie odprawiona o g. 10.30.

8. Wzorem lat ubiegłych, 2 lipca 2013 r., organizujemy autokarowy wyjazd na 76. Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli na Jasną Górę. Zapraszamy nauczycieli-emerytów, nauczycieli z naszej parafii uczących w innych szkołach oraz nauczycieli z przedszkoli i szkół w Bogucinie, Borkowie, Garbowie, Leścach, Ożarowie i Woli Przybysławskiej. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zapisy w zakrystii i w szkołach.

9. Dzisiaj jest już ostateczny termin zapisów na pielgrzymkę na Podkarpacie i na Słowację – organizowaną przez naszą Akcję Katolicką /29-30 czerwca/. Zapisy u pań przed kościołem.

10.„Niedzielę świętuję – w niedzielę nie kupuję” – pod takim hasłem Akcja Katolicka w Polsce rozpoczyna kampanię na rzecz świętowania niedzieli. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi nie tylko na świętość niedzieli, ale także na prawa ludzi pracy do godnego życia, odpoczynku, spędzania czasu z rodziną. Statystyki mówią, że ok. 70 % dzieci w Polsce nie zasiada z rodzicami do niedzielnych obiadów, co trzecie dziecko nie spędza z rodzicami wieczorów, bo ci muszą pracować. Pod względem wskaźnika dzietności Polska zajmuje 221. miejsce na 224 kraje świata. Akcja Katolicka przypomina słowa bł. Jana Pawła II, że „praca jest dla człowieka, a nie człowiek dla pracy”. Weźmy sobie i my do serca ten apel: „Niedzielę świętuję – w niedzielę nie kupuję”

11.Kolejny raz apelujemy o porządek na naszym cmentarzu. Miejsce na wynoszenie śmieci jest jedno – kontener stojący w centrum cmentarza. Jeżeli komuś nie chce się iść do kontenera, niech zabierze śmieci ze sobą do samochodu i wyrzuci w domu do pojemnika. Bardzo prosimy, aby nie wciskać śmieci za czyjeś groby, przy ogrodzeniu, przy bramach wejściowych i nie robić nowych miejsc-wysypisk śmieci. Przypominamy: miejscem składania śmieci jest kontener. Kto był przynajmniej raz na cmentarzu, wie gdzie on się znajduje.

12.Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone, jak w każdą 1-szą niedzielę miesiąca, na spłatę zadłużenia poremontowego.

13.Za wczorajsze posprzątanie dziękujemy mieszkańcom Borkowa. Na zaproszenie odpowiedziało niestety tylko kilka osób: p. Sylwia Pliszka, Maria Banaszek, Mariusz, Magda i Małgorzata Maj, Józefa Banaszek, Maria Kamińska i Zofia Mańka. Tym szczególniejsze podziękowania dla nich. Na następną sobotę na godz. 8.30 prosimy cd. mieszkańców Borkowa od p. Krystyny Kotowskiej do p. Jana Filipiaka.

14.Polecamy prasę katolicką. Dziś do nabycia: Niedziela, Mały Gość Niedzielny i Gość Niedzielny.

15.W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty: – śp. Anna Nakonieczna z Garbowa, l. 76 – śp. Jaś Bogusz – noworodek – śp. Jan Skoczylas z Ożarowa, l. 75. Pogrzeb będzie w poniedziałek o g. 15.00 – śp. Stefan Woliński z Dąbrowicy /związany z Garbowem/, l. 67. Pogrzeb będzie we wtorek o g. 15.00 …Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top