Ogłoszenia parafialne – 01.12.2013 r. – I NIEDZIELA ADWENTU

1. Papieskie intencje modlitwy na grudzień:
OGÓLNA: Aby dzieci, które zostały porzucone lub padły ofiarą przemocy w jakiejkolwiek formie, znalazły potrzebną im miłość i opiekę.
MISYJNA: Aby chrześcijanie, oświeceni światłem wcielonego Słowa, przygotowali ludzkość na przyjście Zbawiciela.

2. Rozpoczynamy Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny . Ten szczególny czas przygotowuje nas na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów i na przeżycie świąt Bożego Narodzenia. W każdą adwentową niedzielę Msza św. „roratnia” o godz. 6.30 rano.
Dzieci zapraszamy ponadto w każdą środę adwentu na Mszę św. roratnią na godz. 17.00. Prosimy, aby dzieci przygotowały sobie lampiony na roraty.
Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać w naszej parafii w dniach 17-20 grudnia /wt-pt/. Poprowadzi je ks. Zbigniew Lenart, którego już kiedyś gościliśmy w naszej parafii, a który obecnie posługuje w Kazachstanie. Zaplanujmy już wcześniej czas na pełne przeżycie rekolekcji.

3. Dziś na Mszy św. o godz. 6.30 poświęciliśmy opłatek – chleb, którym w zgodzie i miłości wzajemnej będziemy się dzielić w czasie wieczerzy wigilijnej. Prosimy radnych o pobranie opłatka i przekazanie dla rodzin naszej parafii. Przyjęcie poświęconego opłatka jest znakiem przyjęcia Chrystusa do naszego domu. Wszystkie ofiary składane z racji opłatka, podobnie jak w latach poprzednich, będą przeznaczone na spłatę zadłużenia związanego z renowacją kościoła. W chwili obecnej zadłużenie wynosi 201 692 zł.

4. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na spłatę zadłużenia poremontowego /I-sza niedziela miesiąca/. „Bóg zapłać” za okazywane zrozumienie i życzliwość.

5. Również dzisiaj chcemy rozpocząć spotkania Legionu Maryi – po Mszy św. o 10.30 na plebanii. Zachęcamy, aby jak najwięcej osób włączało się do grup duszpasterskich.

6. Młodzieżowa Rada Gminy Garbów zaprasza na Mikołajki dla Dorosłych – 6 grudnia /piątek/ o 16.30 w Zespole Szkół w Przybysławicach.

7. W domu s. Salezjanek rozpocznie się weekendowe spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży z całej Polski z okazji Uroczystości Niepokalanej pod hasłem: Z ciemności do światła (grupa 80 uczestników). Wspierajmy naszymi modlitwami młodych ludzi i Siostry w tych Bożych działaniach.

8. W tym tygodniu – 1-szy piątek i 1-sza sobota miesiąca. Spowiedź 1-piątkowa od 16.30. Spowiedź w 1-szą sobotę od 8.30, po niej Msza św. o 9.00. Na tę Mszę św. zapraszamy dodatkowo rodziców i młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. – spotkanie z rodzicami.

9. Za tydzień dzieci z naszej parafii będą miały możliwość spotkania ze św. Mikołajem.
Ks. Zbigniew i Rada Parafialna zaprasza Rodziców i wszystkich, którzy mogą wesprzeć naszego parafialnego Mikołaja do współpracy. Prosimy o wsparcie finansowe lub rzeczowe w postaci owoców i słodyczy – do czwartku /5 grudnia/. O godz. 10.30 Msza św. – potem MIKOŁAJ.

10.Tegoroczna Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP wypada w niedzielę – 8 grudnia. Po Mszy św. o godz. 16.00 zostanie odśpiewany Akatyst – nabożeństwo ku czci NMP.

11.Z inicjatywy społeczności Klubu Zawisza Garbów, w przyszłą niedzielę, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Garbowie, odbędzie się „Charytatywny turniej piłki nożnej halowej”. Dochód z tego wydarzenia zostanie przeznaczony na zimowy wyjazd w góry wychowanków Domu Dziecka w Przybysławicach. Początek imprezy – godzina 11:00. Biletem wstępu będzie dobrowolna wpłata do puszki lub artykuły higieny osobistej (mydła, żele pod prysznic itp.).
Społeczność Zawiszy Garbów serdecznie zaprasza i prosi o wsparcie tej inicjatywy.

12.Panie z Kół Gospodyń z Bogucina, Garbowa, Lesiec i Piotrowic prosimy o przygotowanie tradycyjnych, pięknych jak zawsze, ozdób choinkowych.

13.Siostry Salezjanki serdecznie zapraszają kobiety na Adwentowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w niedzielę 15 grudnia w godzinach 14.00 -18.00 w domu Sióstr. Siostry zapewniają w tym czasie opiekę nad dziećmi. Prosimy o zabranie z sobą Pisma świętego. Szczegóły na plakacie w gablocie.

14.Na spłatę zadłużenia wpłynęły następujące ofiary:
– Olga i Paweł Kępa /nowożeńcy sprzed tygodnia/ z Ożarowa – 200 zł
– Of. bezimienna z Bogucina – 200 zł
– Marianna z Lesiec – 200 zł
„Bóg zapłać”.

15.Za posprzątanie kościoła dziękujemy mieszkańcom Rafy. Na zaproszenie odpowiedzieli: p. Anna Saran, Olga Tyburek, Leszek Dudzik, Iwana Saran, Aneta i Renata Nalewajek, Alicja Pacek, Agnieszka Staniak, Barbara Reszka, Hanna Staniak, Agnieszka i Ewelina Nalewajek, Dorota i Katarzyna Król, Leokadia Reszka. „Bóg zapłać”.
Na najbliższą sobotę na godz. 11.00 /z racji 1-szej soboty/ prosimy mieszkańców Kępy i Granic od p. Anny Dec do p. Magdaleny Czarneckiej.

16.Polecamy prasę katolicką. Dziś do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Do Małego Gościa dołączony jest lampion na roraty dla dzieci.

17.W zakrystii można już nabywać wigilijne świece CARITAS. Ich cena 5, 10 lub 15 zł – w zależności od wielkości. Jak zawsze dochód ze sprzedaży świec wspiera charytatywną działalność archidiecezjalnej Caritas.

18.W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty:
– śp. Tadeusz Adamczyk z Woli P., l.78
– śp. Daniela Błaszczak z Ożarowa, l. 83
…Requiem aeternam dona eis Domine, et lux perpetua luceat eis…

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top