„Nie wiąż swego serca z tym, co materialne…” [słowo na niedzielę]

Nie wiąż swego serca z tym, co materialne, co pochodzi od ludzi i świata, aby w chwili odejścia twoja dusza nie była ociężała i spętana.
Niech twoje serce trwa w teraźniejszości, w chwili obecnej. W tej łasce, jaką daję ci teraz. Intensywnie ją przeżywaj i raduj się nią.

Taka postawa jest przygotowaniem do życia w wiecznej teraźniejszości, jaka cię czeka w Domu Ojca. Taka postawa uczyni cię wolną.

Człowiek na ziemi zniewolony jest przez żal o to, co było[,] i przez lęki przed tym, co może nastąpić.
Na każdą chwilę i to, co się w niej pojawia[,] patrz i przeżywaj bez tych obciążeń. Z sercem wolnym i czystym od zanieczyszczenia doznaniami przeszłości i obawami o przyszłość.

Na tym polega dziewictwo serca ludzkiego tak cenne w oczach Moich.
To, co mówię[,] nie jest w sprzeczności z czerpaniem nauki z doświadczeń przeżytych(,) ani z roztropnym przygotowaniem tego, co masz uczynić[,] posługując się darem rozumu.

Aby zachować pokój serca[,] odrzuć żale i lęki, bo to są tchnienia złego ducha. Nimi właśnie szatan posługuje się, by zniewalać ludzi i ludzkość.

Swoje obowiązki względem Mnie i ludzi wykonuj rzetelnie. Najlepiej[,] jak potrafisz[,] przygotowuj się do tego, ale bez lęku o owoce i oceny innych. To w pokoju serca pozostaw Mnie.

Nadmiar podejmowanych zobowiązań i działań oraz pośpiech, które niszczą pokój twój i innych(,) i rytm obcowania duszy ze Mną[,] są zawsze dziełem szatana.

Każdy dzień i każdą chwilę traktuj tak, jakby właśnie od nich zależała twoja wieczność – wieczność, która nie jest wiecznością tego świata.

Łk 21,34
Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa
i trosk doczesnych,  żeby ten dzień nie przypadł na was znienacka…

Słowa: pijaństwo i obżarstwo(,) odnieś też do pożądań duchowych.

Alicja Lenczewska
Słowo pouczenia

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top