Nie popieram Owsiaka i jego biznesu. Przeczytaj to zanim wrzucisz pieniążek do puszki

Fragment wywiadu z Piotrem Wielguckim, który niedawno wygrał proces sądowy z Jerzym Owsiakiem.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Mówił Pan o liczbach – czy mógłby Pan krótko wyjaśnić mechanizm wzbogacania się Jerzego Owsiaka na WOŚP?

Mechanizm jest tak toporny, że aż dziwi jego trwałość. Znamy ten mechanizm w III RP od lat. Polega to na bardzo prostym schemacie zależności. Firma matka, w tym wypadku WOŚP, jest dojną krową. Firma słup, którą jest „Złoty Melon”, wyprowadza pieniądze z WOŚP. Na końcu mamy firmę krzak, czyli „Mrówkę Całą” należącą do Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, która jest podwykonawcą fundacji WOŚP i „Złotego Melona”. Klasyczny układ, gdzie nepotyzm i kreatywna księgowość odgrywa główną rolę. Ponadto Owsiak i jego żona sami się zatrudnili na stanowiskach dyrektorskich, żeby ich wypłaty nie szły do rubryki „wynagrodzenie zarządu”, ale do „wypłaty i koszty pracy”. Oboje zarabiają po kilkanaście tysięcy złotych (od 13 do 19 tys., plus premie) i sami sobie zlecają umowy o dzieło. W swoim czasie w WOŚP była też zatrudniona córka Owsiaków, ale to oddzielny wątek, którego szerzej nie sprawdzałem.

Czy jest Pan w stanie oszacować (w przybliżeniu) ile Jerzy Owsiak zarobił dotychczas na WOŚP?

Właśnie przed tym się Owsiak rękami i nogami broni. Na podstawie dokumentów dostarczonych do sądu, które są sprzeczne wewnętrznie i po prostu kpią z ludzkiej inteligencji, wiadomo, że WOŚP przelała do „Złotego Melona” co najmniej 40 mln. zł, a kolejne 16 mln. zł to wartość nieruchomości, z których „Złoty Melon” korzysta i robi na nich biznesy. Bezpośrednio do kieszeni Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak popłynęło najmniej 3 miliony złotych. Na kontach WOŚP nieustannie „wisi” około 50 milionów, bo mało kto wie, że Owsiak kupuje sprzęt dopiero po 1,5 roku od zbiórki. Do szpitali ten sprzęt trafia znacznie później, a jeszcze później Owsiak płaci firmom. On z samych odsetek ma co roku około 2 do 3 mln. zł, które nigdy nie idą na sprzęt medyczny. Skala tego procederu jest olbrzymia i dlatego właśnie Owsiak wolał przegrać proces niż ujawnić swoją księgowość. Dla niego ujawnienie ksiąg rachunkowych oznacza wyrok – lincz społeczny.

Cały wywiad tutaj – www.kontrowersje.net

źródło: kontrowersje.net/nczas.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Nie popieram Owsiaka i jego biznesu. Przeczytaj to zanim wrzucisz pieniążek do puszki

 1. Dagmara

  Nigdy nie ufałam temu Owsiakowi, demoralizator młodzieży!!! Jeśli jest propagatorem „róbta co chceta” to jak może być uczciwy w sprawach finansowych. Gołym okiem widać, że to niezły biznes. Nie wolno dawać pieniędzy gorszycielom. Za to Pan Bóg nas rozliczy.

  Reply
 2. swoja

  Brak miłosierdzia dla oszusta i bezbożnika? Każdy, kto chodzi do kościoła powinien dawać na Caritas, bo oni po cichu dają więcej przez rok dla ubogich i chorych niż Owsiak zbierze w ten jeden krzykliwy dzień. A media zamiast dawać czas antenowy, powinny te pieniądze też przekazać na jakiś zbożny cel. Ale to chodzi o zepsucie tego narodu do końca i upodlenie do spodu. Taką mają rolę polskie media. Dlatego Caritasu nie reklamują tylko Owsiaka.

  Reply
 3. Owsik

  Owsiak to tylko na miłosierdzie może liczyć za swoją działalność. Dobrze, że się coraz głośniej o tym mówi. Ale Pan Bóg to ma problem, co zrobić z takimi, co to „Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek”. Na pozór wygląda wszystko cacy, że tak pięknie pomaga, a tyle w tym lewizny i prywatnego interesu i nieczystych spraw jak Przystanek Woodstock. Przecie to satanizm.

  Reply
 4. redakcja

  Dane przytoczone we fragmencie wywiadu pana Wielguckiego dyskwalifikują Owsiaków jako osoby bezinteresownie zajmujące się działalnością charytatywną. To po prostu jest „charytatywny” biznes, który wspomagają gratis telewizje i samorządy, co jest swego rodzaju nadużyciem.

  Reply
 5. Maniek

  Dobrze, że księża zaczęli gonić spod kościołów to towarzystwo. Mam nadzieję, że szczerze, a nie jako konkurencję do tacy….

  Reply
 6. warto przeczytać

  warto przeczytać: „Jasna Sprawa” czyli nowa firma Owsiaka założona metodą „Amber Gold”!
  http://www.kontrowersje.net/jasna_sprawa_czyli_nowa_firma_owsiaka_za_o_ona_metod_amber_gold

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top