Najnowszy sondaż TNS Polska na zlecenie „Wiadomości” TVP1 – PIS 40%, PO 34%, SLD 13%, RPP 6%, PSL 2% i poza Sejmem!

40 procent głosów mogłoby dostać Prawo i Sprawiedliwość, gdyby wybory odbywały się dzisiaj – wynika z najnowszego sondażu TNS Polska, przeprowadzonego na zlecenie „Wiadomości” TVP1.

Największym wygranym tego sondażu jest Prawo i Sprawiedliwość, któremu od miesięcy sukcesywnie wzrasta poparcie. Widać, że wyborcy mają najwyraźniej dość obecnej koalicji rządowej PO-PSL. Biorąc pod uwagę fakt, że do wyborów parlamentarnych jest jeszcze ponad dwa lata, trudno będzie obecnej koalicji powstrzymać regularny wzrost notowań PIS-u jako największej partii opozycyjnej. Gratulujemy dobrego wyniku i życzymy jak najszybszego przekroczenia progu 50%!

Największym przegranym tego sondażu jest Polskie Stronnictwo Ludowe, którego 2% wynik  nie daje mu żadnych szans na przekroczenie progu wyborczego i wejście do Sejmu. Ten wynik odzwierciedla potoczne odczucia mieszkańców wsi, którzy w głównej masie już od dawna nie postrzegają tej partii jako swojego reprezentanta. Pytając mieszkańców naszej wiejskiej gminy nie spotkałem jeszcze ani jednego głosu, który z dumą przyznałby się do głosowania na PSL. To pokrzepiające, gdyż oznacza, że mimo tak ogromnej propagandy medialnej, zwykli ludzie nie zatracili jednak właściwego rozeznania w podstawowych sprawach. Niech żyje zdrowy rozsądek.

Czytaj na ten temat www.niezalezna.pl oraz na wpolityce.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top