My też u nas zrobimy takie nagranie – te dziury w drogach zaczynają wyglądąć jak złośliwość. Ludzie powoli tracą cierpliwość.

Czyżby nasi urzędnicy czekali z naprawieniem dróg do wyborów, żeby potem uchodzić za dobroczyńców? Ile jeszcze będziemy to tolerować?

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “My też u nas zrobimy takie nagranie – te dziury w drogach zaczynają wyglądąć jak złośliwość. Ludzie powoli tracą cierpliwość.

 1. Aps

  Teraz chyba najgorszy stan nawierzchni jest na trasie Bogucin – Moszenki. W samym Bogucienie przy sklepie i szkole też kiepsko z jej stanem.

  Reply
 2. Makarena126

  droga do Gutanowa też nie jest lepsza od tej w Bogucinie a nawet mogłabym rzec, że w podobnym stanie już od ubiegłego roku. na 2 tyg przed zimą w ubiegłym roku zasypano ją żwirkiem i w tym roku pewnie też tak zrobią, bo po co mieszkańcy mają jeździć normalnie???

  Reply
 3. Am

  To są drogi powiatowe, więc wszelkie pretensje należy kierować do powiatu. Ale autor jakoś zapomniał o tym wspomnieć.

  Reply
  • persodron

   To chyba po to mamy urząd gminy, żeby kierował pretensje ludności do Powiatu. A może nie opłaca się robić teraz remontu tylko powiat czeka do przyszłego roku w którym są wybory. Oczekujemy skuteczności od urzędników gminnych, a nie wymówek. Niech bombardują powiat pismami aż osiągną skutek – no tak ale przecież oni nie jeżdżą po tych drogach, które ostatnio zaczęli zasypywać (remontować?) czymś jakby popiołem…. Kurzy się i po 2 tygodniach znowu jest dziura. To kpina panowie!! Nie działa jak należy gmina, nie działa powiat, nic tu nie działa oprócz lobbingu za wiatrakami i za telefonią komórkową – aha i ostatnio za koncernami zajmującymi się wywozem śmieci. To są fakty.

   Reply
   • Smolak

    Oj w tym przypadku to trafiliście jak kula w płot. Przecież wiadomo, że drogi to akurat najmocniejszy punkt kadencji Firleja. Z dróg jakie mamy to każda gmina była by dumna. Te drogi gminne co były uszkodzone po zimie to teraz są zalepione asfaltem a nie popiolem. A powiat jaki jest taki będzie i żadne pisma na nich nie pomogą. Rozmawiać to można z naszym Wójtem, z Soltysami ale z tymi z powiatu się nie da.

    Reply
    • persodron

     Nie da się rozmawiać z tymi z powiatu? A czemuż to? Ja uważam, że można z każdym rozmawiać. Jeżeli się chce można bardzo wiele, również w powiecie. Tyle że trzeba napierać w intersie ludzi i nie tracić czas na napieranie za wiatrakami.

     Reply
     • Smolak

      Wie pan ja też mogę powiedzieć, że nie trzeba tracić czasu na walkę z wiatrakami. I to ja mam rację bo wtedy będą dodatkowe pieniądze na drogi. Ja nie rozumiem tych ataków na wiatraki, na drogi, na maszt. I nie rozumiem co może zmienić pisanie do powiatu jak oni są daleko w Lublinie i nasze sprawy mają daleko gdzieś.

     • robert Post author

      Niestety, ale to nie jest prawda, że farmy wiatrowe przyniosą nowe pieniądze do gminy. Blokując osadnictwo tak narawdę zmniejszą te wpływy. Gmina też straci dużą cześć „janosikowego”. Oczywiście największą i natychmiastową stratę poniosą zwykli ludzie. Wsie, w których mieszkają nie będą mogły być rozbudowywane, gdyż w promieniu 2 km od farm wiatrowych (po wejściu ustawy) nie będzie można się budować. Czyli kilka wsi jest do zaorania. Taka jest prawda o „korzyściach”. Gdyby inwestorzy wiatrowi mieli wykupić tereny i spłacić szkody, jakie wyrządzają ludziom, to by się okazało, że nie ma tu dla nich miejsca. I to jest prawda. W gminie Garbów nie ma miejsca na farmy wiatrowe, gdyż jest u nas zbyt gęsta zabudowa. To tyle. Zwykli ludzie to rozumieją a urzędnicy niestety nie.

 4. persodron

  Oceniając po treści stronę tą prowadzą ludzie, będący blisko ludzkich spraw niezwiazani z lokalnymi „niezależnościami”. Już dawno brakowało takiego serwisu dla całej gminy, gdzie będzie można dowiedzieć się co naprawdę się dzieje.

  Reply
  • tomasz

   Najpierw myślałem że to strona tworzona przez nowych, młodych ludzi jak zobaczyłem reklamę na stronie parafii. Ale teraz widzę, że są to starzy dobrzy przyjaciele związani z byłym wójtem.Siostra mi powiedziała, że teraz powstają takie serwisy żeby zdyskredytowac pana Firleja przed wyborami. Ciekawe czy ten komentarz się pojawi, bo jak ona pisala na stronie bogucin.net to nie publikowali bo były niezgodne z poglądami redaktora.
   Jeśli tu jesteście za wolnością wypowiedzi to publikujcie wszystkie komentarze, a nie tylko wybrane. Do tej pory nie ma mojego komentarza o wiatrakach. Dlaczego?

   Reply
 5. persodron

  Tak, dobrze pan wyczuwał. To strona stworzona też przez młodych, pełnych entuzjamu ludzi, którzy są wolni od lokalnych układów i myślą otwarcie nazywając sprawy po imieniu. „Tak, tak, nie, nie, bez światłocienia” jak radził CK Norwid.

  A odnoścnie dyskredytowania kogokolwiek przed wyborami to nie jest naszym celem samym w sobie. Jeżeli człowiek sam się dyskredytuje forsując np. farmy wiatrowe wbrew mieszkańcom, co widać na nagraniu z sesji rady gminy, to jak możemy mu pomóc. Przecież nie pochwalimy go za to, skoro ludzie wyraźnie NIE CHCĄ FARM WIATROWYCH BLIŻEJ NIŻ 3 KM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czy ten głos jest słyszalny kochani urzędnicy? Czy ludzie mają wam wjechać ze snopkami do gabinetów i włączyć wentylator żebyście w końcu zrozumieli, że nie ma przyzwolenia na niszczenie Karolina, Borkowa i Janowa? Jeszcze kilka wypowiedzi jak te na sesji rady gmny i w końcu ludzka cierpliwość się skończy.

  Reply
 6. adminJ

  Panie Tomaszu, nie wiemy co jest na Bogucin.net. Proszę pytać o to administratora tamtego serwisu. Ale tutaj nie będzie bezpodstawnego obrażania ludzi, ani też bałamucenia ludności. Pana „świadectwo” o nieszkodliwości farm wiatrowych zostało opublikowane. Jednak w następnym pana komentarzu zaczął pan bałamucić ludzi. Możemy opublikować ten komentarz, jeżeli zgodzi się pan podpisać go swoim imieniem i nazwiskiem oraz podać dokładną lokalizację w Niemczech. Zwyczajnie uznaliśmy pana opis za niewiarygodny. Jako redakcja serwisu mamy do tego prawo.

  Reply
 7. tomasz

  Nie chce podawać swojego nazwiska na takiej stronie internetowej, zwłaszcza, że prosi mnie o to adminJ i persodron, a to chyba nie są Wasze prawdziwe nazwiska. Miejscowość podam. Drohndorf. Wiatraki były ok 600m od wsi i ludzie mieli się dobrze. Te 3 kilometry to państwo chyba chcą żeby żaden wiatrak nie powstał, bo w Polsce wsie sa bardzo rozrzucone i jest wiele domów samotnie stojących. W Niemczech było dużo wolnej przestrzeni a i tak te najbliżej postawione wiatraki są 600m od budynkow. A było ludzie którzy potem budowali się bliżej wiatraków. Ja nie jestem zwolennikiem wiatraków, ale skoro wszyscy mieszkańcy mogą na tym skorzystać to to się opłaca. Najlepiej zrobić referendum i się okaże. Ja tylko uważam, że 3km to duza przesada i atak na obecnego Pana Wójta jest bezpodstawny. Gość dba o kasę gminy, a zarzuca się mu wspoludzial w mordowaniu ludzi. Nieładnie tak.

  Reply
  • adminJ

   Rozumiem, pana panie Tomaszu, proszę więc uwiarygodnić się przesyłając swoje dane na adres redakcji serwisu. Nie upublicznimy ich oczywiście, ale będziemy pana traktować jak zweryfikowanego użytkownika.

   Reply
 8. Mariusz

  Droga zarządzana przez powiat. Przecież mamy swojego, wysokiego i brodatego przedstawiciela w powiecie. Może czas zapytać, co zrobił dla gminy z której pochodzi i wystawić ocenę przy okazji wyborów? Nie samym umizgiwaniem i hołubieniem na wielu gminnych uroczystościach wysokiego przedstawiciela powiatu człowiek żyje…

  Reply
  • tomtom

   Mamy nawet dwóch przedstawicieli./…../ nie przynoszą wiele pożytku dla gminy, ale blichtr i puszenie się jak paw na uroczystościach wychodzi im znakomicie.

   Reply
    • persodrom

     We władzach powiatu jest tylko jedna z osób, które pan wymienił tzn. pan Robert Wójcik, który jest wice starostą. Stąd korekta w pana komentarzu.

     Reply
     • ttt

      Nie rozumiem dlaczego nie mozna mowic o tym, ze pan /……/ jest wspólodpowiedzialny za taki stan rzeczy. Jest radnym powiatowym wiec jakis wpływ na te sprawy ma. A cenzura komentarzy na portalu, ktory mial byc wolny, niezalezny i prospoleczny to skandal. To moje zdanie i chce by było tu opublikowane. Jeśli macie odwagę.

     • persodrom

      Panie ttt, proszę wykazać tą współodpowiedzialność na konkretnym przypadku i nie ma problemu. Odpowiedzialność Wice Starosty a odpowiedzialność radnego to dwa różne światy. Pan napisze wszystko rzetelnie zbadawszy temat. Chętnie opublikujemy.

   • tomtom

    Prosze koniecznie opublikowac caly moj komentarz mowiacy o zasiadajacy/m/ we wladzach powiatu /…./ Robercie Wojciku, zeby nie bylo niescislosci.

    Reply
 9. persodrom

  Tak, należy pytać własnych przedstawicieli co dla nas robią. Nacisk obywatelski to jedyna droga. Ale, aby nacisk był skuteczny trzeba samemu się interesować sprawami publicznymi. Bez naszego czynnego zainteresowania i obecności, wybrani przedstawiciele działają jakby w próżni. Są wybierani a potem zajmują się często jedynie partyjniactwem.

  Reply
 10. persodrom

  W Bogucinie centralnym ostatnio w końcu zasypali te dziury. Czy naprawdę trzeba było czekać latami z tak prostym uzupełnieniem braków? Tego typu naprawy powinny być robione od ręki a nie po roku czy dwóch. To jest obowiązek, a nie łaska powiatu. Wymówka, że brakuje pieniędzy od razu każe zapytać, kto jest odpowiedzialny za to, że brakuje pieniędzy i każe skontrolować właściwe ich wydawanie, jak i niewystarczające budżetowanie. Na koncert Madonny 5 milionów ministerstwu nie brakuje i nawet premier Tusk broni pani ministry Muchy, choć działała niezgodnie z prawem, a na zatkanie karygodnych ubytków w drogach brakuje. To nie jest zarządzanie w interesie ludzi.

  Reply
 11. kosz.e

  Co do wątku odpowiedzialności za drogi powiatowe… wg mnie radny powiatowy jest tak samo odpowiedzialny za drogi powiatowe jak radny gminy za drogi gminne… I w tym momencie nie jest ważne czy przy tym jest wicestarostą, radny jest za sesjach powiatu i może i powinien zabierać głos w sprawie dróg powiatowych… Ale że nie wiele robi w tym zakresie, to może trzeba go z tego rozliczyć???

  Reply
 12. człowiek ze wsi

  Zbliżają się żniwa – ile gmina potrzebuje czasu aby podciąć kilka gałęzi przy drogach utrudniających przejazd kombajnom i innym maszynom żniwnym???.
  Kilka tygodni temu zgłosiłem ten problem Pani Sołtys. Ostatnio otrzymałem informacje że zgłaszała potrzebę podcinki do gminy kilkakrotnie a w związku z brakiem reakcji ze strony gminy złożyła stosowne pismo w tej sprawie. Zastanawiam się po co płacimy podatki (a w skali roku płacę niezłą sumkę ) kiedy nie możemy liczyć na gminę w najprostszych sprawach. Nie musze dodawać że przejezdność dróg jest sprawą bardzo ważną a w czasie żniw czas stracony na szukanie objazdów wiąże się ze stratami które można łatwo przeliczyć na pieniądze. Czy gmina zwróci mi tę stratę – nie sądzę. A zatem pozostaje apel do gminy aby zaczęła wykonywać swoje obowiązki – żniwa tuż tuż.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top