Majdan zmienia się w twierdzę. Powstają nowe barykady – [Niezalezna.pl relacjonuje na żywo]

W Kijowie w nocy z czwartku na piątek zbudowano nowe barykady na ulicach prowadzących do dzielnicy rządowej pomimo czwartkowych rozmów opozycji z prezydentem Wiktorem Janukowyczem. Czasowy rozejm w trwających od niedzieli starciach między przeciwnikami rządu a milicją przedłużono do piątku rano. Do Kijowa udają się dziś politycy PiS m.in. Adam Hofman i Ryszard Czarnecki, którzy wezmą udział w rozmowach z liderami ukraińskich partii opozycyjnych.

9:50
Protestujący w Kijowie przeciwnicy rządu zajęli w nocy z czwartku na piątek ministerstwo rolnictwa ogłaszając, że jest to odpowiedź na wcześniejszy apel prezydenta Wiktora Janukowycza, by demonstranci opuścili ulice miasta. Budynek, który znajduje się przy ulicy Chreszczatyk, tuż przy Majdanie Niepodległości, opanowano bez żadnych problemów; znajdująca się w nim ochrona nie stawiała oporu. Zorganizowano tam punkt grzewczy dla uczestników protestów.
W godzinach nocnych liderzy ukraińskiej opozycji ogłosili, że rozszerzają zasięg protestów i zbudowali kolejną barykadę na ul. Instytuckiej, która prowadzi do administracji prezydenckiej.

Zobacz na niezalezna.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top