List do Marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego w sprawie antychrześcijańskiej i antyrodzinnej konwencji Rady Europy CAHVIO. Podpisz petycję!

Szanowni Państwo!

Podczas posiedzenia Sejmu RP w dniu 5 lutego 2015 r. połączone komisje sejmowe ostatecznie zaopiniują ustawę, która może upoważnić Prezydenta RP do ratyfikacji Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej (CAHVIO)

Dzieje się to w sytuacji, gdy Polska ma precyzyjne i wystarczające prawo dotyczące przeciwdziałania przemocy w rodzinie, a konwencja ta nie wprowadza żadnych nowych rozwiązań. Procedowanie w sprawie Konwencji CAHVIO wprowadza do debaty publicznej ideologiczny temat zastępczy i konfliktuje społeczeństwo oraz odciąga jego uwagę od najważniejszych problemów społecznych związanych m.in. z bezrobociem czy funkcjonowaniem służby zdrowia.

W sprawie tej konwencji występowaliśmy już wielokrotnie i zebraliśmy już ponad 100 tys. głosów sprzeciwu, które zostały przesłane mailowo do Marszałka Sejmu oraz liderów klubów parlamentarnych, a także wydrukowane i złożone oficjalnie w sejmie.

Konwencja CAHVIO w znacznej mierze jest nastawiona na walkę z tradycją i wspólnotami chronionymi przez Konstytucję RP – małżeństwem i rodziną. Wprowadza wręcz obowiązek walki z tradycją i dorobkiem cywilizacyjnym, które są traktowane jako zagrożenia. Konwencja CAHVIO nakłada na państwo obowiązek edukacji dzieci i młodzieży w zakresie, tzw. „niestereotypowych ról płci”, czyli m. in. homoseksualizmu.

W imię walki z ideologicznie definiowaną dyskryminacją konwencja ta pozwala naruszać powszechnie uznane zasady prawa, w tym do równości wobec prawa. Jej przyjęcie wiąże się także ze znacznymi obciążeniami dla budżetu państwa, ze względu na budowę struktur ją realizujących oraz kontrolnych.

Przyjęcie Konwencji CAHVIO naruszy suwerenność Polski w sprawach etycznych oraz dotyczących rodziny i podporządkuje nas decyzjom międzynarodowego gremium kontrolnego GREVIO.

Obecnie nadszedł czas, gdy naszym obowiązkiem jest zwrócenie się do Marszałka Sejmu RP w tej sprawie. Bardzo prosimy o przyłączenie się do nas.

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia

Ewa H. Kowalewska

Zachęcamy do podpisania petycji na stronie http://citizengo.org/pl/sprzeciw-wobec-planow-ratyfikacji-ideologicznej-konwencji-rady-europy-cahvio

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top