Korupcyjne zarzuty dla wójta Gminy Wiązownica

W związku z postępowaniem prowadzonym przez Centralne Biuro Antykorupcyjne wójt Gminy Wiązownica usłyszał wczoraj w Prokuraturze Apelacyjnej w Lublinie zarzuty.

 Funkcjonariusze CBA prowadzą od kilku miesięcy śledztwo pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie dotyczące powoływania się na wpływy na terenie województwa podkarpackiego. W związku z prowadzonym postępowaniem wczoraj w prokuraturze przedstawiono zarzuty 53-letniemu wójtowi Gminy Wiązownica.

Mężczyzna usłyszał osiem zarzutów obejmujących oszustwo oraz przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków, również w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Zarzuty obejmują między innymi podejrzenie nieprawidłowości w związku z organizowanymi w latach 2009-2011 przetargami na dożywianie uczniów szkół podstawowych i gimnazjum na terenie Gminy Wiązownica. Wszystko wskazuje również na nieprawidłowości związane z organizowaniem w 2010 r. przetargu na dostawę używanego samochodu ratowniczo-gaśniczego przeznaczonego na wyposażenie OSP w Radawie oraz w 2011 r. na dostawę samochodu osobowego na potrzeby Urzędu. W trakcie śledztwa zgromadzono także dowody wskazujące na posłużenie się nierzetelnym protokołem w celu wyłudzenia 300 tys. zł dotacji z funduszy Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na remont drogi gminnej. W protokole stwierdzono uszkodzenie drogi w wyniku klęski żywiołowej, gdy faktycznie jej uszkodzenie było następstwem normalnego użytkowania.

Prokurator zastosował wobec wójta dozór Policji, poręczenie majątkowe w wysokości 40 tys. zł oraz zakaz opuszczania kraju.

źródło: CBA.GOV.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top