Kto będzie radnym? Oceńmy tych, którzy kończą kadencję, a chcą ponownie kandydować.

Już za kilka dni poznamy kandydatów na nowych radnych. Ostateczny termin rejestracji list to 7 października 2014 g. 24.00. O kandydatach, którzy będą po raz pierwszy ubiegać się o wybór nie będziemy wstanie powiedzieć zbyt wiele. Skupimy się na tych z obecnych radnych, którzy zdecydują się na ubieganie o reelekcję. Postaramy się zrobić to w możliwie gruntowny sposób, tak, aby ocena dotychczasowej działalności tych kandydatów mogła realnie posłużyć jako pomoc dla wyborców w podjęciu odpowiedzialnej decyzji. Do tej pory, na skutek braku niezależnej od władz prasy, sytuacja była taka, że wybierało się osoby bez głębszej wiedzy o ich realnych działaniach w radzie gminy, często na podstawie powierzchownych relacji. Zrobimy wszystko, co możliwe, aby to zmienić. Realna wolność opiera się na prawdziwej informacji. Bez informacji i choćby podstawowej wiedzy nie możemy dokonać dobrego wyboru ludzi, którzy decydują o sprawach naszej małej Ojczyzny.

Obecnie jeszcze nie wiemy, którzy z radnych będą ponownie kandydować. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że listy są w trakcie tworzenia. Poszczególne komitety wciąż spotykają się i naradzają w celu jak najlepszego skonstruowania swoich drużyn.

Zachęcamy czytelników do zadawania pytań dotyczących poszczególnych radnych.

redik

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Kto będzie radnym? Oceńmy tych, którzy kończą kadencję, a chcą ponownie kandydować.

 1. tekuś

  Proponuje zaczac od tych ktorzy uzyskali najwiecej glosów w poprzednich wyborach. To pokaze wyraznie ile warto to co ludzie decudyją

  Reply
 2. proponuję

  Proponuję panią Michoń po tym co zrobiła w Bogucinie przy woborze soltysa. Zglosila kandydatke wojtową. Wojtowi Firlejowi malo chyba wladzy skoro juź i sołtysow chce mieć swoich. Taka ich rwał jego nać demokracja

  Reply
 3. ciekawy

  Zbadajcie drodzy państwo to stowarzyszenie pani Chabrosowej. Według KRS to stowarzyszenie prowadzące działalność gospodarczą a pezecież brało pieniądze publiczne. Czy tak można? Możecie to przeswietlić? Jak brala pieniadze gminne to podlega tej ustawie o informacji chyba

  Reply
 4. Grabarz

  czy nie nabrał kupę kasy za dzierżawę działki, czy nie więcej do tych którzy sprzedali swoje pole pod budowę autostrady? mieliśmy nadzieję ze już to mu wystarczy ale jak widać po deklaracji to ze nadal mu bieda doskwiera?

  Reply
  • redakcja

   Prosimy o nagranie spotkania telefonem i jak będą jakieś wójtowe ekscesy to proszę przekazać redakcji to opiszemy temat. Życzymy powodzenia! Brońcie się przed nieuprawnioną uzurpacją władzy. Wójt nie ma prawa ingerować w wybory sołtysa. Sołtys jest dla ludzi a nie dla wójta.

   Reply
    • Do Stanisłałwa-

     przecież to wybory danej wsi więc można przyjechać i posłuchać jak przebiegają? czy osoba nie związana z Karolinem może być obserwatorem?

     Reply
    • redakcja

     Pana apel jest uzasadniony i zrozumiały w obecnych okolicznościach. Niestety jest też kwestia czasu i możliwości z naszej strony.

     Reply
     • Stanisław

      W intenecie to macie czas siedzieć a jak trzeba ruszyć się sprzed komputera to już nagle czasu nie ma. Dla mieszkańców nie macie czasu? A może pozwolicie nas rzucić na pożarcie?

     • redakcja

      Na pożarcie? To aż tak źle jest? Brońcie się. Kilka osób nie da rady walczyć za cała gminę. Powiedzcie STOP. Non possumus. To działa. Tylko trzeba dobyć tego „miecza”. Odwagi.

     • Stanisław

      Miałem nadzieję, że chociaż wy staniecie na wysokości zadania. Jak widać kiedy przychodzi co do czego to zostajemy sami na placu boju. Super. Dziękuję redakcji Naszego Garbowa za profesjonalne podejście do sprawy :/
      „Nie mamy czasu wam pomóc, bo na niedzielę mamy inne plany”. Dzięki za słowa otuchy. Jesteście jak Francuzi i Anglicy dla Polski w 39 roku 😐

     • redakcja

      Panie Stanisławie, kamerzysta jest dzisiaj gdzie indziej. Przepraszamy. Myślę, że to co zrobiliśmy w ciągu ostatniego roku pokazuje, że jednak robimy, co możliwe. Jeszcze raz zachęcam do zrobienia nagrania audio, które udokumentuje spotkanie. Każdy telefon ma taką opcję. Młodzi z Karolina. To dla Was zadanie. Można też telefonem nagrać wideo.

 5. Bogucin

  też pragnie zmiany,najgorsze co może być to człowiek-chorągiewka, radna Michoń właśnie wiej jak jej dmuchną. Totalna porażka, widać po nagraniach sesji.Może niech się realizuje w innej funkcji jeśli braknie jej zajęcia,zakłałd fryzjerski niech otworzy i kręci warkoczyki skoro lubi ?

  Reply
 6. mary

  Trzeba z pewnością ocenić działalność przewodniczącego Rady Jana Kazimierza Dudzika i zastępcy przewodniczącego Zenona Koputa, a także przewodniczących komisji Rady gminy pana Wiesława Ostapińskiego, pani Wiesławy Zwolak, pana Jacka Poleszaka i pani Katarzyny Chabros

  Reply
 7. zdrada wyborców

  A co z panem Sumorkiem? Też wybrali go na Woli z listy Wspólnoty Garbowskiej a często w najważniejszych sprawach głosował jak wójt chciał. Nie poparł ani jawności finansów ani kontroli kupowania wody. Czy to nie wstyd głosować wbrew swojej liście wyborczej ? Chyba jest jakaś lojalność i szacunek do wyborców. Jeszcze teraz brakuje żeby wystartowal z listy wójta. Szok to wszystko.

  Reply
  • fakty

   Fakty mówią za siebie, pan Sumorek głosował wtedy według oczekiwań wójta, nawet w sprawie wiatraków, choć powinien stanąć po stronie mieszkańców

   Reply
 8. gruntowna kontrola wektora

  Zbadajcie gruntownie wszystkie połączenia i przepływy w wektorze. W zarządzie jest też pani dyr. szkoły w Garbowie, niegdyś pełnomocnik komitetu wyborczego wójta Firleja. To są właśnie przykładowe szwy mimowolnego układu zależności jaki się tworzy.
  http://www.infoveriti.pl/firma-krs/Stowarzyszenie,Na,Rzecz,Rozwoju,Inicjatyw,Lokalnych,I,Oswiatowych,Wektor,W,Garbowie,KRS,0000346240.html

  CHABROS KATARZYNA – PREZES
  BARTOSZCZE WYLAŹ NINA – WICEPREZES
  ,
  ŻAK LUCYNA – SKARBNIK
  SKOWRONEK HALINA – CZŁONEK –
  WÓJCIK MARIA – CZŁONEK

  Reply
 9. wektor-

  ta sama grupa?brakuje jeszcze jednej do kompletu ale też nieźle ”rządzi” w gminie i NIE TYLKO.Czy wszędzie swoje macki mają rozciągnięte?

  Reply
 10. ddak

  A może radni co kandydują zechcieliby ma stronach naszgarbow.pl podsumować swoją kadencję?
  Niech powiedzą co zrobili dla swojej wsi a co będą chcieli zdziałać w kolejnej?
  Niech mieszkańcy skonfrontują to z rzeczywistością?
  Jak oglądam sesję to niektórych radnych jeszcze nie słyszałem – Pan Sumorek, Poleszak, Adamczyk, Rybkowski. Ktoś może powie czy o coś konkretnie zabiegali czy tylko przytakują?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top