„Ja ciągle wychodzę ci naprzeciw i uprzedzam twoje prośby.” [słowo na niedzielę]

Jeśli serce i umysł nie są wypełnione Bogiem[,] wchodzą do nich zło i głupota.

(…) Kochać potrafi tylko ten, kto czuje, że jest kochany.

(…) Cierpienie jest tylko jedno: brak zaspokojenia potrzeby miłości. Nikt i nic nie uciszy serca twojego – tylko miłość Moja. Nie zagłuszaj w sobie wołania o Miłość. Trwaj w nim przede Mną. Niech ro,śnie i niech się potęguje, albowiem dam ci na miarę twego pragnienia i jeszcze więcej.

(…) Ja ciągle wychodzę ci naprzeciw i uprzedzam twoje prośby. Czy nie powinnaś tego czynić wobec braci twoich?

(…) Najwięcej zagrożeń posiada człowiek w samym sobie. Sytuacje zewnętrzne to wydobywają, byś dostrzegła i w pokorze zwróciła się do Mnie o pomoc [,] abym uwolnił cię z grzechu i zła, które tkwią w głębi twej duszy.
Raduj się, gdy na światło dzienne wydobywa się to, co jet nocą twej duszy. W Moim świetle noc znika.
Sytuacja trudna, zwłaszcza przychodząca znienacka[,] obnaża stan twojej duszy: dobro lub zło, jakie w niej tkwi. Konieczne są więc w twym życiu sytuacje, w których poznasz prawdę o sobie. A poznajesz ją po to, byś oddawała Mi to, co jest twoją słabością[,] i abym Ja mógł przemieniać cię[,] oczyszczając twą duszę z brudu i ran grzechu pierworodnego.

(…) Pan pozwolił mi zrozumieć, że mojej grzesznej natury nie jest w stanie zmienić żaden mój wysiłek postanowień, ascezy, nawet wielogodzinnej modlitwy i dobrych uczynków. Może to uczynić jedynie cud Boży, jeśli pokornie będę podejmować te wszystkie wysiłki[,] czekając ufnie na Jego Miłosierdzie.

Odczułam też[,] jak ogromnie kocha Pan takiego pokornego nędzarza, który uzna swoją nędzę i tylko w Nim pokłada nadzieję.

Alicja Lenczewska
Słowo pouczenia

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top