Irlandczycy modlili się na wybrzeżach w intencji wiary i obrony życia nienarodzonych

W niedzielę w Irlandii miało miejsce bezprecedensowe zgromadzenie modlitewne, wzorowane na polskim „Różańcu do granic”. Irlandczycy wyszli w niedzielę na wybrzeża i modlili się w intencji wiary, a także w obronie życia nienarodzonych. Wydarzenie było prawdoppodobnie największym religijnym aktem tego rodzaju w Irlandii od prawie 40 lat.

Organizatorzy przedsięwzięcia podkreślali, że „różaniec na wybrzeżach” może stać się największym tego typu wydarzeniem w Irlandii od prawie 40 lat. Różaniec na „Wybrzeżu Życia i Wiary” w Irlandii sprawił, że dziesiątki tysięcy Irlandczyków udał się do ponad 250 przybrzeżnych miejsc modlitwy gdzie prosili Matkę Bożą o ochronę życia dzieci nienarodzonych oraz o wiarę dla mieszkańców wyspy.

Publiczna modlitwa odbyła się w w niedzielę 26 listopada – w święto Chrystusa Króla. Co ciekawe, Irlandia stała się pierwszym krajem na świecie, który został poświęcony Chrystusowi Królowi. Stało się to w 1946 roku. Program modlitwy „Różaniec na Wybrzeżu dla Życia i Wiary” obejmuje odnowienie tej historycznej konsekracji.

Ta inicjatywa modlitewna obejmująca wszystkie wyspy została zainspirowana kilkoma ważnymi wydarzeniami, o których mówili organizatorzy. Wśród nich są m.in. setna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie, a także 33 dniowe osobiste poświęcenie Niepokalanemu Sercu Maryi, które obecnie odbywa się i obejmuje ponad 30 000 osób i rodzin w Irlandii. Organizatorzy wspólnej modlitwy podkreślali, że wzorowali się na polskim „Różańcu do granic”, który zaangażował we wspólną modlitwę ogromne tłumy ludzi, którzy zgromadzili się na wszystkich granicach Polski.

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top