Harmonogram remontów dróg powiatowych w Gminie Garbów w ramach bieżącego utrzymania na terenie Powiatu Lubelskiego 2013r.

Wola Przybysławska – Syry : I połowa lipca 2013, remont wykona Powiat Lubelski
Garbów – Wola Przybysławska – Abramów: remont wykona MOTA-ENGIL
Garbów – Borków – Zofian – Starościn: remont wykona MOTA-ENGIL
Karolin – Borków – Wola Przybysławska: planowana przebudowa drogi w 2012 r. na dł. 1,108 km
Leśce – Osówka – Krasienin: MOTA-ENGIL, DRAGADOS
Markuszów – Góry – Gutanów: brak informacji
Garbów przez wieś: nie wymaga remontu
Garbów – Gutanów – Czesławice – Nałęczów: I połowa czerwca 2013, remont wykona Powiat Lubelski
Garbów – Ożarów – Sadurki: zlecone PRD Kalisz
Bogucin – Sługocin – Sieprawki: I połowa czerwca 2013, remont wykona Powiat Lubelski
Jastków – Wygoda: drogę utrzymuje BUDIMEX na czas budowy S17

Żródło: Zarząd Dróg Powiatowych w Lublinie z siedzibą w Bełżycach

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Harmonogram remontów dróg powiatowych w Gminie Garbów w ramach bieżącego utrzymania na terenie Powiatu Lubelskiego 2013r.

 1. dziurawa droga

  Droga Bogucin – Sługocin – Sieprawski miała być remontowana w pierwszej połowie czerwca, tymczasem kończy się druga połowa, a remontu nie widać – chyba, że za takowy uznano zasypanie paru dołków kruszywem ze starego, frezowanego asfaltu. Komuś odpowiedzialnemu za stan dróg w powiecie brakuje podstawowej wyobraźni, ponieważ w okresie korkowania się ronda w Bogucinie i alei Warszawskiej, wielu kierowców mogłoby skorzystać z objazdu przez Bogucin i Tomaszowice. Niestety katastrofalny stan tego odcinka zniechęca do takiego wyboru. Nawet jazda z prędkością 20 km/h nie gwarantuje bezawaryjnego przejazdu. Ludzie stoją więc w korkach i psioczą na lubelskich drogowców. A im to „wisi”. Może redakcja serwisu zechciałaby wrzucić jakiś kamyczek do ogródka Starostwa Powiatowego, bo gminie chyba na tym nie zależy.

  Reply
  • persodrom

   Słuszna uwaga, sprawa dróg powiatowych to oddzielny temat, którym się zajmiemy. W końcu to jest ich ustawowy obowiązek dbać o drogi. Albo państwo działa, albo nie. Jak nie działa to niech nie mówią, że jest wszystko OK. Bo przecież każdy widzi te dziury i wie że nie jest OK.

   Reply
 2. mn

  Dziwne, że drogi gminne mogą wyglądać dobrze, co roku powstają nowe i są szybko i dokładnie remontowane a z tymi powiatowymi zawsze są problemy. To chyba kwestia liczby urzędników. Im więcej papierów tym mniej pieniędzy na rzeczywiste działanie. Dlaczego powiat nie chce żeby gmina połatała dziury w ich drogach? Dla mnie to jest zupełnie niezrozumiałe.

  Reply
 3. Mn

  Mam nadzieję, że zbieżność nicków jest przypadkowa.
  Dobrze by było, gdyby autorzy artykułu wspomnieli, że wszystkie drogi, przy których widnieje Mota-Engil albo Dragados nie są remontowane, bo powiat postanowił coś zrobić. Wynika to z zapisów umów z wykonawcami S17, którzy muszą przywrócić do pierwotnego stanu drogi wykorzystywane podczas budowy.
  I nie ma informacji, że drogami w powiecie zajmuje się nasz przedstawiciel, p. R. Wójcik, a mimo to jakoś specjalnych korzyści nie mamy. Ba, w zeszłym roku nawet nie przymknięto oka na załatanie dziur w Bogucinie przez Gminę i kazano usunąć łaty jako nielegalne. Ale gdy przychodzi do wykonania remontu powiat nie ma skrupułów w wymaganiu połowy wkładu własnego ze strony Gminy.

  Reply
 4. morgan

  21.07 2013 ukazała się wypowiedź burmistrza Nałęczowa ,w której przedstawione są plany remontu drogi powiatowej na odcinku Nałęczów -Czesławice, dogi,która jak wyznano w artykule ,stąd zaangażowanie UMiG Nałęczów w problem naprawy drogi.Taka wypowiedź powinna ucieszyć znękanych wieloletnia męczarnią użytkowników rzeczonej drogi , której codzienne pokonywanie (na odcinku 5 km) samochodem jest w stanie obrzydzić korzystanie z rzeczonego pojazdu i stawia użytkowników drogi przed wyborem-jazda i uszkodzony samochód lub piechota,a może rower? Niestety ci,którzy wybiorą ten ostatni ze sposobów komunikacji też doznają rozczarowania , albowiem po czerwcowej naprawie , która polegała na zasypaniu bardzo licznych dołów w nawierzchni drobnym żwirem jazda rowerem też odpada-niedawno widziałam,jak rowerzystka,której koło roweru pośliznęło się na żwirze,wywróciła się i przewróciła na szosę- pod jadący za nią samochód -ten na szczęście jechał wolno i w porę zatrzymał. Troska Pana Burmistrza jak najbardziej zrozumiała-został już tylko miesiąc wakacji-zaczną się dojazdy dzieci z zamkniętej Szkoły Podstawowej w Czesławicach do okolicznych szkół. Będzie i śmieszno i straszno.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top