Grecy nadal dopominają się należności za zbrodnie niemieckich ojców i matek z lat wojny. Nasi zachodni sąsiedzi są wściekli

Niemcy są wściekli! Grecy znowu im przypomnieli, że są im za wojnę winni tyle pieniędzy, że ich zwrot spowodowałby natychmiastowe wyjście z dołka finansowego w jakim się znaleźli w wyniku kryzysu finansowego.

Grecja trwa przy swoich żądaniach odszkodowania, które Niemcy powinni wypłacić za zbrodnicze okropności nazistów popełnione w czasie drugiej wojny światowej. Jednak nie ma to nic wspólnego z kryzysem finansowym tego państwa

– napisał dziennik „die Welt” nawet nie kryjąc sarkazmu. „Die Welt” powołał się na jedną z dwóch największych greckich agencji informacyjnych – ANA, która zacytowała wiceministra i ministra spraw zagranicznych Grecji. Mieli oni rozmawiać w ostatnich miesiącach i tygodniach z były i obecnym niemieckim ministrem spraw zagranicznych właśnie o reparacjach wojennych.

Niemcy wiedzą, że mają się czego obawiać. Za zbrodnie ich matek i ojców w latach 1941-44 w okupowanej Grecji winni są nawet 160 miliardów euro. Dług pochodzi stąd, że Niemcy (i Włosi też, ale oni spłacili swój dług po wojnie – przyp. red.) zmusili w 1942 r. grecki bank centralny do wypłaty bezzwrotnej pożyczki w wysokości 500 milionów reichsmarek na potrzeby wysiłku wojennego.

więcej

źródło: wpolityce.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top