GMO – prezydent notariuszem rządu. Henryk Kowalczyk dla Radia Wnet

GMO i kwestie rolnicze były tematem rozmowy z Henrykiem Kowalczykiem, posłem PIS i byłym wiceministrem rolnictwa

Poseł mówił m.in. o ustawie podpisanej przez prezydenta dotyczącej roślin genetycznie modyfikowanych i nasiennictwa – Dojdzie do wprowadzenia eksperymentalnego dopuszczenia upraw polowych roślin transgenicznych w warunkach otwartych, eksperymentów na roślinach na znacznym obszarze Polski, która przestanie być krajem wolnym od GMO – mówił polityk.

– Tłumaczenie się naciskami UE jest nie na miejscu. Rolnik zostanie uzależniony od całej procedury związanej uprawą roślin GMO, od kupna nasion po używanie środków ochrony roślin – dodał gość Radia Wnet.

Rynek GMO został otwarty – Prezydent jest tylko notariuszem koalicji PO-PSL, który wykonuje polecenia rządu – zaznaczył Kowalczyk.

posłuchaj w radiownet.pl

 

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “GMO – prezydent notariuszem rządu. Henryk Kowalczyk dla Radia Wnet

  1. redakcja

    Prezydent podpisał ustawę o uprawach modyfikowanych genetycznie. To bardzo ważne zdarzenie. Czy media, z których korzystacie poinformowały o tym? Jeżeli nie, to zmieńcie kanał bo jesteście oszukiwani przez pomijanie w wiadomościach tego co istotne. Polecamy telewizjarepublika.pl oraz TRWAM. Tam są najbardziej rzetelne serwisy informacyjne.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top