Gminne manipulacje – przykład Wójta Gminy Osiek Jasielski

Wójtowi Gminy Osiek Jasielski nie udało się przekonać mnie, że żadnego rejestru umów nie ma. Ani sądu. Ostatecznie okazało się, że opis rejestrów finansowych zajmuje aż…14 stron.

Działanie organów publicznych powinno cechować postępowanie, które sprzyja budowaniu zaufania do Państwa. Jest to rzeczywistość wielu miejscowości. Władza tam działa w sposób otwarty i wsłuchuje się w głos mieszkańców. Jednocześnie przywiązują przywiązuje dużą wagę do sygnałów społecznych w postaci wnoszonych pism, dają one bowiem istotny obraz aktualnej rzeczywistości i rzetelnie informują o nastrojach i oczekiwaniach społecznych. Władze tam trwale działają na rzecz doskonalenia swojej pracy.

Na łamach bloga opisywałem przykład Gdańska, który niezwłocznie naprawił zgłoszone przeze mnie uchybienia. Na zasygnalizowane zagrożenie dyskryminacji osób niepełnosprawnych poprzez formę rejestru umów stanowczo i skutecznie reagują także władze Gliwic.

Opisałem też reakcje ministerstw. Do mojej petycji o rozbudowanie BIP-ów ministerstw poprzez zamieszczenie w nim rejestrów umów pozytywnie odniósł się np. Minister Środowiska. Mam przyjemność poinformować, że do tego grona ostatnio dołączył Minister Finansów.

To są tylko przykłady, w dodatku wcale nie odosobnionych prospołecznych działań władz z impulsu obywateli.

Jednak są miejsca, gdzie władze, działają – niestety – w sposób sprzeczny z interesem obywateli. Takim przykładem może być Gmina Osiek Jasielski. To Wójt tej gminy próbował udawać sprytnego i – w mojej ocenie – celowo odpowiedział na mój wniosek w taki sposób, aby wywołać we mnie fałszywe przekonanie, że żaden rejestr umów nie jest prowadzony. Niedopuszczalna manipulacja.

więcej

źródło: ochrona.jawne.info.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top