Garbów dołączy do gmin, które otrzymały dofinansowanie do projektów na montaż kolektorów słonecznych i kotłów CO na biomasę

Gmina Niemce już realizuje projekt „ECO – EFEKTYWNA GMINA NIEMCE” obejmujący wykonanie instalacji solarnych oraz montaż kotłów centralnego ogrzewania wykorzystujących biomasę w budynkach prywatnych i budynkach użyteczności publicznej. Podobnie gmina Jastków wspólnie z gminą Konopnica otrzymały dofinansowanie do projektu „EKO-ENERGIA W GMINIE KONOPNICA I JASTKÓW”. Gminy te pod koniec listopada ubiegłego roku podpisały umowy w Urzędzie Marszałkowskim na realizację tych projektów.

Wniosek złożony przez gminę Garbów „EKOENERGIA DLA GMINY GARBÓW” obecnie znajduje się na liście projektów wybranych do dofinansowania po zakończeniu procedury odwoławczej. Umowa w Urzędzie Marszałkowskim nie została jeszcze podpisana.

W ramach projektu na terenie gminy Garbów, podobnie, jak w gminach Niemce, Jastków i Konopnica, będą montowane kolektory słoneczne i kotły c.o. na biomasę w budynkach prywatnych i budynkach użyteczności publicznej. Jak udało się dowiedzieć w urzędzie gminy zgłosiło się ponad ponad 600 chętnych do montażu instalacji solarnych. W ramach projektu ma być również dofinansowywany montaż 50 kotłów centralnego ogrzewania na biomasę.

Nabór wniosków na montaż kotłów wykorzystujących biomasę ma być ogłoszony w najbliższych dniach. Jak dowiedzieliśmy się od pani Edyty Kożuszek z Urzędu Gminy dofinansowanych ma zostać 50 kotłów (podczas sesji w czerwcu 2012 r. pan wójt pierwotnie mówił o 30). Nie uzyskaliśmy informacji na temat kryteriów przyznawania dofinansowań gdy okaże się, że chętnych będzie więcej. Czy będzie decydowała kolejność zgłoszeń, czy też wchodzą w grę jeszcze inne kryteria.

Autor: Agnieszka Nalewajek

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top