Eurozrzutka: urzędnicy sponsorowali kampanię wyborczą Jarosławowi Kalinowskiemu

Z czasem wychodzą na jaw coraz to ciekawsze informacje na temat wyborów do Parlamentu Europejskiego. Okazuje się, że kampania wyborcza Jarosława Kalinowskiego z PSL została sfinansowana z pieniędzy jego kolegów-urzędników – ustalił „Super Express”.

Według ostatecznych wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego PSL otrzymało poparcie 6,80 proc. wyborców. Jarosław Kalinowski startował z okręgu nr 5 (woj. mazowieckie) i otrzymał 33 879 głosów, uzyskując w ten sposób drugi raz z rzędu mandat europosła. Reporterom „SE” udało się dotrzeć do listy fundatorów kampanii Kalinowskiego. Przyjaciele i znajomi europosła na jego kampanię wpłacili w sumie 50300 zł. Oto niektórzy fundatorzy (za se.pl):

Zbigniew Komorowski – były poseł PSL, właściciel „Bakomy”( jego majątek jest szacowany wg, rankingu „Wprost”na 1,5 mld zł) – 20 tys. zł;
Mariusz Suchecki – dyrektor biura Kalinowskiego w Brukseli (ma być szefem biura Kalinowskiego przez kolejne 3 lata) – 12 tys. zł;
Andrzej Gross – szef PSL w Toruniu, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – 3 tys. zł;
Marek Cieśliński – wicedyrektor w Ministerstwie Rolnictwa, 2,5 tys. zł;
Grzegorz Młynarczyk – dyrektor w Agencji Nieruchomości Rolnych2 tys. zł.

Datki urzędników na kampanię Jarosława Kalinowskiego budzą wątpliwości eksperta do spraw korupcji – prof. Antoniego Kamińskiego.

Te osoby pełnią publiczne funkcje. Ich zadaniem nie powinno być sponsorowanie polityków – mówi gazecie prof. Antoni Kamiński.

źródło: niezależna.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top