Tłumienie krytyki prasowej, publiczne podważanie prawa do informacji publicznej, ingerencja w życie prywatne wydawcy. Wójt Firlej znowu atakuje. Białoruskie standardy w Garbowie.

Po co bawić się w polemikę? Po co odpowiadać na pytania? Po co budować debatę publiczną, która przecież nie przyniesie Władzy żadnej korzyści? Lepiej zrugać, poniżyć, oczernić bez żadnego argumentu. Wylać nienawiść na tych, którzy śmią krytykować, którzy chcą wiedzieć, którzy chcą być na serio obywatelami. Po co z nimi rozmawiać? Władza ma zawsze rację, jest niekrytykowalna, nienaruszalna, niezmienna…. To są właśnie tzw. białoruskie standardy, które po raz kolejny objawiły się podczas ostatniej sesji Rady Gminy Garbów. Wójt Firlej przeszedł samego siebie i po raz kolejny zaczepił i następnie brutalnie zaatakował bez żadnego powodu wydawcę „Naszego Garbowa”, który przysłuchiwał się obradom.

Poprosiliśmy pana Roberta Fiutka wydawcę „Naszego Garbowa” o komentarz w tej sprawie.

Cóż powiedzieć? To jest patologia i arogancja władzy. Pan wójt przekroczył kolejną granicę. Napaści na mnie stają się chlebem powszednim. Mam wrażenie, że ten człowiek po prostu inaczej nie potrafi działać. Wydaje się być w jakiejś pułapce złości przeciwko każdemu, kto śmie formułować o nim krytyczne opinie lub chociażby pytać jak jest. To do niczego go nie doprowadzi. My zwyczajnie nie ulegamy tej propagandzie sukcesu bez faktów, cyfr i porównań. A przecież w naszej ocenie sytuacji nie jesteśmy jak widać osamotnieni. Środowisko PSL, które choć nie jest nam bardzo bliskie, w osobie pana wicestarosty Robert Wójcika sformułowało bardzo wyraźnie to, o czym piszemy od kilku miesięcy. Powiedziałbym, że pan wicestarosta zrobił to o wiele gwałtowniej i bardziej stanowczo niż „Nasz Garbów”. Zarzut działania na szkodę gminy, wezwanie do podania się do dymisji, zarzut zaniedbań w pozyskiwaniu ponad 50% środków unijnych, które były do pozyskania. Czy można bardziej jeszcze skrytykować wójta, niż zrobił to wicestarosta? Chyba jedynie formułując zarzuty prokuratorskie, ale o tym nikt nie mówi. Pan wójt najwyraźniej liczył, że mnie sprowokuje i że zdoła mnie zniżyć do tego poziomu w stylu pana Łukaszenki. Nie ma takiej możliwości.  Wójt zwyczajnie nie może zaakceptować działań, które opierają się na ustawie o dostępie do informacji publicznej i prawie prasowym. Z jednej strony mówi, że mamy prawo, a z drugiej od razu zaczyna lżyć i wyzywać. Ponownie apeluję do pana wójta o zaniechanie wyzwisk oraz ubeckich metod wnikania w życie osobiste, do których się posunął na ostatniej sesji. Zamiast tego zapraszamy do rzeczowej spokojnej debaty samorządowej, na którą czeka od 11 lat gmina Garbów. Ciekawy jestem czy wójt, jak dawne SB zbiera na mnie teczkę i czy mógłbym ją zobaczyć w ramach ustawy o dostępie do informacji publicznej; już się dowiedział jakie mam wykształcenie oraz że jestem rzekomo ekstremalnie bogaty, co jest kłamstwem. Ciekawe, gdzie przechowuje te informacje. Zapytam go o to przy najbliższej okazji (uśmiech).

Poniżej przykład czego władzy pod żadnym pozorem nigdy robić i mówić nie wolno

autor: mil

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “Tłumienie krytyki prasowej, publiczne podważanie prawa do informacji publicznej, ingerencja w życie prywatne wydawcy. Wójt Firlej znowu atakuje. Białoruskie standardy w Garbowie.

 1. Rafa84002

  129 708,31 zł wynagrodzenia….
  http://bip.lublin.pl/garbow/upload/pliki/oswiadczenie_majatkowe_za_2011_firlej_kazimierz.pdf

  pozazdrościć! (ech jak to się ma do naszych umów śmieciowych)

  dla porównania Jastków: 132 674,41 zł
  http://www.ugjastkow.bip4.e-zeto.eu/bip/56_ugjastkow/fckeditor/file/O%C5%9Bwiadczenia%20maj%C4%85tkowe%202012/o%C5%9Bwiadczenia%202012%20pracownicy%20UG//w%C3%B3jt.pdf
  i dziwić się czemu władza zmienia ludzi…

  Reply
  • rownowaga

   Jeśli zazdrościsz to bardzo źle. Jest to grzechem. Gdyby te pieniądze pochodzily z kradzieży to możesz wtedy wypominać panom wojtom ich zarobki. Ale nie pochodzą.
   Dlaczego sam nie postarasz się zrobić czegoś ze swoim życiem żeby takie zarobki były dla ciebie normalne? W dzisiejszych czasach dostęp do edukacji jest prosty i tani. Żeby zostać wójtem trzeba zdobyć kilka tysięcy głosów. To trudne. Zdobyć prestiżowy i dobrze płatny zawód to nie jest wyczyn zarezerwowany tylko dla tzw. elit.
   Pewnie jesteś młody i całe życie przed Tobą! Do dzieła.

   Reply
   • Rafa84002

    @rownowaga
    nie uważam to za zwykły zarobek te 10 tyś miesięcznie w skali Polski tj 2,5 średniej pensji krajowej i uważam że jeżeli to jest pensja z naszych podatków to jest ona za duża cokolwiek by ten człowiek nie robił, a o moją przyszłość proszę się nie martwić, wyjdę na swoje ale nie pisze pan/pani prawdy jeżeli piszę pan że zawód łatwo zdobić, chyba papier, bo zawód nie. o tym że tanie wg rownowagi to jest to nawet nie będę komentował
    PS. Pozazdrościć to co innego niż zazdroszczę.

    Reply
 2. Am

  Biednego p. Fiutka zabolała tak bardzo jedna rozmowa w pamiętnym 2009 roku, że aż założył stronę internetową. Przecież śmieszne i w stylu podstawówki jest takie oburzenie jednym słowem „awanturnik”, przy jednoczesnym nazywaniem wójta „bolszewikiem, komunistą”, sugerowaniem korupcji i działania na szkodę gminy. Wielu innych wójtów już dawno zgłosiłoby to zwyczajnie do prokuratury.I radzę twórcom poczytać ustawy, szczególnie waszą ulubioną o udostępnianiu informacji publicznej, bo podpieracie się nią jakby miała otwierać wszystkie drzwi, a tak nie jest. Z góry zakładam, że komentarz nie zostanie opublikowany, ale przynajmniej zostanie przeczytany przez zainteresowanych.

  Reply
  • persodrom Post author

   Panie Am, taki już jestem czuły a poza tym sprawa nie dotyczyła tylko mnie, ale mieszkańców kilku wsi i też potencjalnie nas wszystkich. Jeżeli wójt może mówić jedno a potem jakby nic co innego, co niszczy życie i ograbia z majątku setki ludzi, to mnie to porusza. Było po drodze jeszcze kilka innych doświadczeń które całkowicie zniszczyły moje zaufanie do tej władzy. Może opowiem o nich na którejś z kolejnych sesji. Dobranoc.

   Reply
  • persodrom Post author

   A odnośnie sądów to trzeba odróżniać krytykę prasową i wyrażanie opinii od zwykłych wyzwisk i lżenia. Radzę więcej czytać na głos przed snem.

   Reply
 3. After

  Biedny to będzie Pan Am, gdy strzelą mu wiatrak po oknem. Jego nieruchomości spadną nagle o krocie i w towarzystwie kilku śmiegieł zdrowie też szybko umknie. Ale łatwo się śmiać z kogoś dopóki problem nie dotyczy jego osoby.

  Reply
 4. Info

  Mam jedno, zasadnicze pytanie do redakcji portalu. Gdzie znajduje się artykuł poświęcony 6 000 000 mln projektowi który będzie realizowany przez Gminę Garbów, a którego przedmiotem będzie założenie ok. 600 kolektorów słonecznych. Nie sądzę, żeby był obecnie ważniejszy temat od tego.

  Reply
  • persodrom Post author

   temat jest w kolejce. niestety nie hest to wcale taki wielki sukces. Solary drugiej generacji. Trochę bez sensu. Piece to bylby sukces, aje jest tylko 50 sztuk.

   Reply
   • Am

    To trochę tak, jakby głodny człowiek narzekał, że za pół ceny dostał tylko schabowego zamiast homara.

    Reply
    • persodrom Post author

     Jeżeli ludzie chcą to nie ma problemu. Ja osobiście wolalbym solar wytwarzajacy prąd, ktorym zasiliłbym np. Pompę ciepła, która w lecie podpowiadalaby za ciepla wode. Generacja 2 to jest dobra we Włoszech. Bez dotacji to w ogóle nie jest opłacalne.

     Reply
     • Am

      To proszę sobie założyć i nie krytykować wyboru wielu mieszkańców. Albo lepiej: proponuję załatwić dokumenty na dofinansowanie Pana wymarzonych solarów. Przynajmniej wreszcie wreszcie zrobilibyście coś pożytecznego.

     • persodrom Post author

      Dofinansowania załatwia Urząd a nie wydawcy gazet proszę pana. Ludzie nie są wielu spraw świadomi.

 5. mr analogia

  Czy to ten pan jest garbowskim Guru połajanek?
  http://kresy24.pl/46224/backa-boi-sie-majdanu/
  co mi to przypomina – „awanturnikom internetowym mówimy nasze twarde „NIET!”

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top