Apel inicjatorów projektu ws. 6-latków: „Pytacie co dalej? Teraz po prostu idźcie na wybory”

„Pytacie co dalej? (…) Nie musimy już zbierać podpisów. Same się zbiorą już niedługo, 10 maja wybory prezydenckie. Zawsze stroniliśmy od polityki i będziemy stronić dalej. Ale udział w wyborach to nie polityka, tylko realizacja obywatelskiego obowiązku. Macie swój rozum, widzicie co się dzieje i wszelkie sugestie byłyby obrazą dla Waszej inteligencji” – napisali dziś w dramatycznym liście przedstawiciele Fundacji Rzecznik Praw Rodziców. Pod nim podpisali się m.in. Karolina i Tomasz Elbanowscy.

Wczoraj Sejm, głosami koalicji rządowej już w pierwszym czytaniu odrzucił obywatelski projekt ustawy „Rodzice chcą mieć wybór!”.

Dziś przedstawiciele Fundacji Rzecznik Praw Rodziców, która była inicjatorem projektu, opublikowali na Facebooku list do tych obywateli, którzy wsparli projekt: „Pytacie: co dalej? Po pierwsze nie załamujcie się, nie traćcie nadziei. Rodzice dzieci z 2009 roku – wiemy że czujecie się teraz strasznie. Ale nie jesteście sami. Walczyliśmy wszyscy razem o Wasze dzieci i teraz też nie zostawimy Was samych. Jeśli będziecie napotykać na problemy z odraczaniem w poradniach – piszcie o tym do nas. W naszej fundacji codziennie są dyżury infolinii odraczania – telefoniczne i mailowe. Kto może – prosimy dorzućcie się do tych dyżurów. Jak się pewnie domyślacie nie dostaniemy na nie grantów z ministerstwa edukacji. Wiele osób nie wie, że może odroczyć swoje dzieci. Polecajcie innym rodzicom „Poradnik odraczania” ze strony rzecznikrodzicow.pl. A przy okazji nie zapomnijcie powiedzieć im co się stało 5 marca 2015 roku.
Co do działań w skali makro: nie musimy już zbierać podpisów. Same się zbiorą już niedługo, 10 maja wybory prezydenckie. Zawsze stroniliśmy od polityki i będziemy stronić dalej. Ale udział w wyborach to nie polityka, tylko realizacja obywatelskiego obowiązku. Macie swój rozum, widzicie co się dzieje i wszelkie sugestie byłyby obrazą dla Waszej inteligencji”
– czytamy w liście.

czytaj dalej

źródło: niezależna.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top