Andrzej Duda w Chinach. Komunistyczne media rzetelniejsze od polskojęzycznych dziennikarzy

Kilkudniowa wizyta prezydenta Andrzeja Dudy powszechnie uważana jest za sukces. W Chinach przywiązano do niej ogromną wagę, poświęcając jej wiele minut w telewizji i pierwsze strony gazet. Tymczasem w Wiadomościach TVP – w ciągu czterech dni – łączna długość wypowiedzi prezydenta Dudy z Chin wyniosła… 48 sekund. 

„W przeciwieństwie do polskiej, chińska telewizja i tamtejsze gazety poświęciły szczytowi 16+1 oraz wizycie Prezydenta RP bardzo dużo miejsca. O tym, czego mógł się dowiedzieć chiński odbiorca przekazów medialnych o szczycie 16+1 i wizycie prezydenta RP w Chinach mówią nie tylko programy telewizyjne. Również chińskie dzienniki szeroko relacjonowały to niezwykle ważne w skali geopolitycznej wydarzenie” – informuje portal kresy24.pl.

A ekspert Centrum Studiów Polska-Azja (CSPA), który uczestniczył w wizycie prezydenta w Chinach, zauważył:

Jako że w Polsce nie istnieje obieg ekspercki taki jak w Chinach, ogromna w tym rola mediów, w stosunku do których formułuje się oczekiwania, iż taka debata powinna toczyć się właśnie tam. A z mediami jest niestety pewien problem. Część z nich po prostu zbojkotowała udział prezydenta w szczycie 16+1, inne wysłały swoich przedstawicieli, ale nie zamieściły relacji.

więcej na niezależna.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top