4 kwietnia 2014 – Wójt Gminy Garbów udał się w delegację do Gminy Gołańcz. Na razie nie jest znany cel tej podróży służbowej

Na podstawie uzyskanych informacji w sekretariacie Urzędu Gminy Garbów dowiedzieliśmy się, że wójt Gminy Garbów, Kazimierz Firlej jest w dniu dzisiejszym na wyjeździe służbowym w Gminie Gołańcz w powiecie Wągrowieckim. Niestety nie udało nam się uzyskać informacji jaki jest cel i temat tego wyjazdu służbowego.

Gmina Gołańcz znana jest między innymi z dramatycznych i niestety nieskutecznych protestów mieszkańców przeciw budowie farm wiatrowych zbyt blisko domów. Mamy nadzieję, że celem tej wizyty wójta Firleja nie jest zdobycie informacji jak przeprowadzić budowę farm wiatrowych wbrew woli mieszkańców.

Próbowaliśmy się skontaktować z burmistrzem Miasta i Gminy Gołańcz Mieczysławem Durskim. Niestety zostaliśmy poinformowani, że pana burmistrza nie ma w urzędzie, gdyż jest na wyjeździe służbowym. Pani w sekretariacie nic nie wiedziała o wizycie wójta gminy Garbów w gminie Gołańcz. Nie znała też przedmiotu delegacji wójta z ich gminy.

Mamy nadzieję, że uda nam się dowiedzieć coś więcej na ten temat.

Poniżej notki prasowe o farmach wiatrowych w gminie Gołańcz

http://wagrowiec.naszemiasto.pl/artykul/golancz-z-wiatrakami-walczy-czesc-mieszkancow-gminy,300200,t,id.html

http://www.golancz.mserwer.pl/content.php?news=409:pl

http://www.portalwrc.pl/wagrowiec/aktualnosci-z-miasta/1548-polsat-news-w-golanczy.html#comment-3688

autor: rec

 

 

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “4 kwietnia 2014 – Wójt Gminy Garbów udał się w delegację do Gminy Gołańcz. Na razie nie jest znany cel tej podróży służbowej

 1. ciekawostki

  Tu jest ciekawie o wójcie gminy Gołańcz
  http://wagrowiec.naszemiasto.pl/artykul/durski-ponad-prawem-akt-oskarzenia-przeciwko-burmistrzowi-w,1937398,t,id.html

  Nie odpowiadanie na pisma. Podobnie jak u nas.

  Reply
 2. Terki

  „Tutaj wielokrotnie pojawiają się porównania do sytuacji w gminie Duszniki. Są to zwykłe insynuacje, gdyż większość mieszkańców popiera projekt budowy farmy wiatrowej. Przeciwnicy budowy powołują się na argumenty medyczne, ekonomiczne, itp., które ich zdaniem podważają sens inwestycji. Jednak bilans zysków przeważa nad stratami (które są minimalne, albo nie ma ich wcale). Poza tym tak jak pisze Greg, niestety to od zgody mieszkańca zależy, gdzie powstanie wiatrak. Poza tym nawet jeżeli znajduje się około 370 m od domu, to zagrożenia z jego obecności prawie nie istnieją. Poza tym jeżeli rzeczywiście inwestor stawia 370 m od działki to dlatego, że taką zgodę uzyskał od właściciela gruntu. Trudno zatem oceniać jednostkowe przykłady pojedynczych wiatraków i takie jednostkowe problemy traktować jako miernik sensowności inwestycji!”

  O tak właśnie protestują.
  Prawda jest taka, że ludzie z pruskiego zaboru są zdecydowanie mniej podatni na manipulację i straszenie nowym niż ludzie zaboru rosyjskiego. Takie różnice kulturowe, które doskonale zostały zobrazowane w filmie „Sami swoi”.

  Reply
  • redakcja

   Kolejna porcja kłamstw i manipulacji ze słownika gminnych lobbystów wiatracznych.

   Wiatraki stanowią poważne zagrożenie ekonomiczne i zdrowotne dla każdej lokalnej społeczności. A 370 m to już całkowite nadużycie. Koszt nieruchomości 370 m od farmy wiatrowej spada o 75%.

   Reply
   • Terki

    W takim razie proszę pokaż mi artykuły naukowe (badania prospektywne, retrospektywne, ale takie z podwójnie ślepą próbą) wykonane rzetelnie, które potwierdzają to działanie.
    Może być w języku polskim, angielskim i niemieckim.

    Reply
    • redakcja

     Panie Terki, jakie działania, z jaką podwójną ślepą próbą? Trzeba być podwójnie ślepym, aby nie chcieć uznać, że stawianie ludziom turbin przy domach to jest ich okradanie i pozbawienie możliwości rozwojowych.

     Reply
     • Terki

      Badania z podwójnie ślepą próbą – to dzisiejszy standard w prowadzeniu prac badawczych. Moglibyście chociaż się nie ośmieszać przed ludźmi robiąc sobie żarty tylko dlatego, że nie znacie podstawowych pojęć statystycznych.

     • persodrom Post author

      Przecedza pan komara a połyka wielbłąda. Pan wybaczy panie Terki, ale to pan się tutaj ośmiesza próbując nas zauroczyć jakimś kawałkiem z metodologii nauk. To są pojęcia stosowane w badaniach laboratoryjnych czy badaniach leków itp…

      Aby określić spadek cen nieruchomości wystarczy sprawdzić poziom odbioru rynku oraz doświadczenie biur nieruchomości. Procesy proste nie muszą być wyjaśniane procesami bardziej złożonymi. To jest metodologiczne nadużycie. Jak pan tego nie widzi to trudno. Po prostu nie chce pan zobaczyć oczywistych faktów, które nie domagają się wielkich dowodzeń. Metodologia nie jest przed doświadczeniem, ale pozwala je lepiej zrozumieć.

     • Terki

      Nie, nie usunięty przez brak kultury wypowiedzi tylko przez twój paniczny strach przed dyskusją z kimś kto ma więcej oleju w głowie od ciebie i twoich kolegów. Jesteś świadomy, że nie jesteś w stanie się ze mną mierzyć na argumenty więc korzystasz ze swojego władztwa zabierając mi prawo głosu.
      Bardzo nikczemne postępowanie. Wstyd.

     • redakcja

      Panie Terki, tu się nikt nie boi dyskusji. My nie odkładamy słuchawki gdy się do nas dzwoni…

      Po prostu proszę nie wyzywać to będzie dobrze.

      Michał odpowiedział odnośnie spadku cen gruntów, który jest faktem. A odnośnie uciążliwości i szkodliwości dla zdrowia to jest wiele badań na ten temat. Polecam http://www.stopwiatrakom.eu

     • Terki

      Na wskazanym portalu nie ma publikacji lub linków do publikacji o jakiejkolwiek wartości naukowej. Wiele linków jest nieaktywnych, a artykuły tam przytoczone nie zostały opracowane w sposób, który gwarantuje trafność wniosków.
      Prace są napisane w sposób niedbały, z pominięciem istotnych procedur badawczych, wbrew zasadom obowiązującym autorów takich badań.
      Proszę o link do konkretnych artykułów, z porządnych pism. Broń swojego stanowiska, ale nie portalami zbliżonymi wiarygodnością do poszukiwaczy UFO i potwora z Loch Ness.
      Czekam na rzeczowe argumenty.

     • redakcja

      Człowieku, nie mów że przeczytałeś setki czy tysiące stron opracowań w ciągu 30 minut i jeszcze dokonałeś ich merytorycznej oceny. Jeżeli naprawdę chcesz się czegoś dowiedzieć to bierz się za studiowanie. Temat spadku wartości nieruchomości przy wiatrakach jest dziś powszechnie przyjęty, nawet przez firmy wiatrakowe. Z naszego podwórka zobacz chociażby dokumentację na bip Bełżyc.

      A odnośnie zdrowia to poczytaj sobie o chorobie wibroakustycznej, migotaniu cienia, infradźwiękach itd… a jak nie chcesz czytać to daj spokój.

    • oczywistość

     Tutaj potwierdza to nawet sama banda wiatrakowa, która łagodzi jak może temat a i tak prawda wychodzi na jaw.

     http://www.oddzialywaniawiatrakow.pl/oddzia%C5%82ywaniawiatrak%C3%B3w,menu,78,87.html

     Reply
 3. Michał

  Analiza wpływu lokalizacji elektrowni wiatrowych na ceny nieruchomości położonych w pobliżu takiej inwestycji to nie jest droga sprawa. Kilka, może kilkanaście tysięcy złotych. Problem w tym, że przeciwnicy takich inwestycji nie mają takich pieniędzy. Dysponują nimi firmy wiatrowe ale te z kolei nie będą podrzynały gałęzi, na której siedzą. Czytałem kilka takich analiz z całego świata i wnioski z nich są zupełnie sprzeczne. Wiem, że w którymś z krajów Beneluksu, są wypłacane specjalne odszkodowania za utratę wartości nieruchomości w pobliżu wiatraków. Raczej by tego nie robili,gdyby takiego wpływu nie było. Jak komuś bardzo zależy to mogę poszukać materiałów na ten temat.
  Ja sam o mały włos stracił bym możliwość zabudowy w związku z taką inwestycją. Działka na której chciałem się budować, znalazła się w obszarze strefy ochronnej elektrowni wiatrowej, która rozciągała się w promieniu 900 m. od podstawy elektrowni. Według obliczeń dokonanych przez biuro urbanistyczne na tym obszarze hałas miał przekraczać 40 dB. A dodam jeszcze, że według WHO hałas na obszarach zamieszkałych w nocy nie powinien przekraczać właśnie 40 dB. Z samej dokumentacji sporządzonej na zlecenie władz mojej gminy wiatraki nie powinny być budowane bliżej niż 900 m od domów.
  Należy także dodać, że do takich samych wniosków poszedł nasz miejscowy SANEPID, ale władze oczywiście nie zastosowały się do ich zaleceń.

  Tutaj można więcej poczytać o planowanej farmie wiatrowej na terenie naszej gminy: http://fajslawice24.pl/?cat=33

  Reply
 4. Witek

  Gołańcz powiążcie z Margoninem, tym bardziej to interesujące, że firma, która zrealizowała inwestycje w Margoninie jest powiązana z firmą intensywnie działającą od kilku lat, aby podobna inwestycja powstała na terenie gmin Abramów i Michów. a tu ciekawy materiał:http://stopwiatrakom.eu/farma-margonin.html

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top