29 września 2014 – złamanie art. 114 Kodeksu Wyborczego przez wójta Firleja. Spóźnione ogłoszenie po telefonicznej interwencji

Po naszej dzisiejszej telefonicznej prawie 15 minutowej rozmowie z wójtem gminy Garbów Kazimierzem Firlejem w ekspresowym tempie, w Biuletynie Informacji Publicznej ukazało się spóźnione ogłoszenie na temat miejsc przeznaczonych na publikację plakatów wyborczych. W czasie rozmowy wójt stwierdził, że nie zamierza przygotowywać specjalnych tablic na ten cel i że można korzystać z tych istniejących.

Brak ogłoszenia w tej sprawie był złamaniem art. 114 Kodeksu Wyborczego i w praktyce uniemożliwiał rozpoczęcie kampanii wyborczej poprzez plakatowanie. Nasz włodarz po raz kolejny ma problem z ustawowym „niezwłocznie”. Czy opóźnienie to jest jedynie wynikiem niedbalstwa, lekceważenia obowiązującego prawa czy też świadomym zaniechaniem mającym na celu obstrukcję w prowadzeniu kampanii wyborczej? Niech czytelnicy odpowiedzą sobie sami na to pytanie.

Tak czy inaczej nie są to sprawy błahe. Wiadomo, że kruczki i sztuczki proceduralne to jeden ze sposobów walki stosowany przez pewne środowiska. Bądźmy ostrożni. Egzekwujmy nasze uprawnienia i nie bądźmy obojętni na sprawy publiczne. Łamanie prawa przez osoby publiczne nigdy nie jest sprawą błahą.

biptablice

rec

Treść ogłoszenia poniżej:

ogłoszenie tablice

 

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “29 września 2014 – złamanie art. 114 Kodeksu Wyborczego przez wójta Firleja. Spóźnione ogłoszenie po telefonicznej interwencji

  1. pytanie

    Nie ma za to jakiejś sankcji? Przydałaby się, to może wójt lepiej przestrzegałby prawa, bo co rusz narusza ustawy

    Reply
  2. persodrom Post author

    przypadków łamania prawa mamy w gminie więcej. jedyną sankcją jest osąd wyborców. informujmy się wzajemnie to wyeliminujemy te patologie.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top