27 luty 2017 r. – Zaprzysiężenie nowego sędziego Grzegorza Jędrejka na sędziego Trybunału Konstytucyjnego

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Grzegorz Jędrejek złożył w poniedziałek ślubowanie przed prezydentem Andrzejem Dudą. Niezwykle ważne jest utrzymanie ładu konstytucyjnego – powiedział prezydent podczas poniedziałkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

Sejm wybrał Jędrejka na sędziego TK w piątek. Zajmie on miejsce sędziego Andrzeja Wróbla, któremu na początku lutego Zgromadzenie Ogólne Trybunału wygasiło mandat.

Sejm wybrał Jędrejka na sędziego TK w ubiegły piątek; zajął on miejsce sędziego Andrzeja Wróbla, któremu na początku lutego Zgromadzenie Ogólne Trybunału wygasiło mandat.

Prezydent podkreślił, że upłynął praktycznie miesiąc od kiedy zwolniło się stanowisko sędziowskie w Trybunale Konstytucyjnym.

Cieszę się, że przychodzi dziś na to wolne stanowisko sędziowskie, które pozostawił pan sędzia Andrzej Wróbel wracając do Sądu Najwyższego, człowiek, który również niesie ze sobą doświadczenie pracy w Sądzie Najwyższym

— powiedział prezydent.

Jak zaznaczył sędzia Jędrejek jest naukowcem nie tylko skupionym na pracy naukowej, czysto badawczej, ale związany jest także z praktyką. Prezydent zaznaczył, że Jędrejek od 2003 r. pracował nieprzerwanie w Sądzie Najwyższym.

Prezydent powiedział, że cieszy się, iż Trybunał Konstytucyjny zasili naukowiec, ekspert z doświadczeniem pracy w Biurze Studiów i Analiz SN, gdzie bada się orzecznictwo sądów, prawo stosowane przez sądy.

więcej

źródło: wpolityce.pl

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “27 luty 2017 r. – Zaprzysiężenie nowego sędziego Grzegorza Jędrejka na sędziego Trybunału Konstytucyjnego

 1. elwiz

  „Nie można wykluczyć, że im wyżej w hierarchii jakiś sędzia awansował, tym większe prawdopodobieństwo, że może być konfidentem – jak nie tej, to innej bezpieczniackiej watahy”

  Stanisław Michalkiewicz

  http://wolnosc24.pl/2017/03/05/michalkiewicz-nie-mozna-wykluczyc-ze-im-wyzej-w-hierarchii-jakis-sedzia-awansowal-tym-wieksze-prawdopodobienstwo-ze-moze-byc-konfidentem/

  Czy tak samo mógł awansować /…/ dla zmylenia przeciwnika nazywany dobrym /…./

  „Dobrze Państwo wiecie, różne są układy w komisjach (rady gminy *) i to mogę szczerze otwarcie powiedzieć”

  Katarzyna Chabros

  Dlaczego zabolała główka trzeba było spuścić wzrok w dół podrapać się tam gdzie kiedyś była grzywka? Wszyscy milczą jak by to była nie prawda.
  https://www.youtube.com/watch?v=gO2W9EQOozg&feature=youtu.be&t=2h54m00s

  A sobie podwyżki się uchwala taki to sędzia sprawiedliwy, https://youtu.be/gO2W9EQOozg?t=2h43m9s
  *wyjaśnienie redakcji

  Jakie potężne pieniądze i układy to są że nawet wydawca lokalnego portalu milczy w tej sprawie?
  Domagamy się prawdy.

  PS. Kiedy poznamy kandydata na wójta wspólnoty? /…/.

  PS. Witem, że ostry komentarz ale proszę o opublikowanie niech zdrajcy wiedza co o nich myślą uczciwi ludzie zwłaszcza w Zagrodach i Przyb. Więcej informacji po publikacji tego wpisu.

  Reply
  • Robert

   Dziękujemy za wpis, który niestety musieliśmy trochę okroić z uwagi na informacje, których nie jesteśmy w stanie sprawdzić. Zachęcamy do dalszej merytorycznej aktywności.

   Jeżeli chodzi o „potężne pieniądze i układy” że „nawet wydawca lokalnego portalu milczy w tej sprawie” to szczerze mówiąc nie wiem o co chodzi. O niczym, co wiemy, a co dotyczy spraw publicznych nie milczymy. Proszę o więcej szczegółów.

   Reply
 2. elwiz

  Redakcja może nic nie wiedzieć bo nie nagrywa wszystkich komisji. W kuluarach zapadają decyzje kto z kim i dlaczego. W urzędzie zostają po godzinach otwarcia dla mieszkańców; o czym debatują nasi włodarze? Można tak sobie pikniki w urzędzie robić? Podsłuchów się boją „u Sowy”? Nie wyjdą na miasto do ludzi tylko tak po kryjomu wszystko. Nawet drzwi zamykają po 15:30, a siedzą i debatują nie wiadomo o czym. A w wyznaczonych godzinach pracy niedostępni dla ludzi nawet przez telefony komórkowe co gmina posiada ale numerów nie podaje.

  Odnośnie pana F. który nie będzie już mógł startować w wyborach czuję się w obowiązku poinformować mieszkańców aby nie popełnić grzechu zaniedbania: Jest wysoce prawdopodobne to, że Pan F. rekomendował „bliską” sobie kobietę na swoje stanowisko, która absolutnie się do tego nie nadaje. Oby mieszkańcy wybrali lepiej. Milczenie jest złem, kłamstwem, manipulacją i oszukiwaniem prawdy. Chyba chcą dokonać zmian personalnych z zaskoczenia jak to miało miejsce bodajże przy „wyborach” sołtysa w Bogucinie, dyrektor szkoły na Woli, co tutaj redakcja opisywała.
  To są tylko jedne z wielu wyborów którymi steruje ten /…/ i bojący się jawności człowiek. Udaje tylko /…/ . Pewnym jest to, że /…/
  Sprawą publiczną na pewno jest to, że karierowiczostwo przedstawicieli koryta garbowskiego oparte jest na kłamstwach, pustych obietnicach, /…/. Przerażające jest milczenie wszystkich wokół i nawet albo zwłaszcza duchownych i dziennikarzy co ustawia, preparuje ten człowiek i jego ludzie. Patrzmy im na ręce zaglądajmy do kieszeni krytykujmy patologie bo nic się nie zmieni. Aby nie było zdziwienia że klany, /…./ kontrolują wszystko i na zawsze w gminie. Dlaczego się tylko tłumaczy „tak było zawsze”?
  Może czas powiedzieć stop tej klątwie milczenia powiedzieć gdzie jest miejsce takiej chorej władzy.
  Nie dziwię się że wiele informacji „nie jest się w stanie sprawdzić” bo niby jak? Ręka rękę myje, noga nogę wspiera, a zwykły człowiek tylko wyje.

  Reply
   • jozzef

    ten gość to jest chyba zbyt mocno zakręcony nawet jak na wasze redakcyjne standardy 😀 może podzielicie się z nim numerem do dobrego terapeuty bo szkoda człeka żeby tak go zostawić samego w chorobie.

    Reply
 3. jestem z cukrowni

  Rozumiemy ten powiedzmy strach albo etykę dziennikarską, cenzurę bo cofną uprawnienia medialne. Szkoda tylko, że zgoda milczenia jest silniejsza od prawdy. Cukrownia milczy do dziś niestety, kto i w jaki sposób zdobył fotel w gminie. Mieszkańcy go nie wybrali tak naprawdę tylko kilku kolesi z układu, kilkoma głosami, potem potoczyły się wybory z automatu, przejęli media, przekupili (dotacjami, posadami, nagrodami, funkcjami …) niestety również parafię w cukrowni, wszystkie OSP, nauczycieli, cały urząd i gops, ośrodki zdrowia, sołtysów radnych i się potoczyło… Zobaczcie jaki elektorat szeroki z całymi rodzinami.
  Nie bójmy się tego nazwać po imieniu to jest MAFIA:
  Wartość numer jeden chronić rodzinę, ale tylko swoją – swój klan. Pozostałych się ośmiesza zwalcza jakby nie istnieli pomiata – tak jest ze stanowiskami i pieniędzmi z tym się wiążącymi, łącznie z dziwnymi umowami zlecenie co widnieją w oświadczeniach majątkowych.
  Wartości kolejne honor chyba nie trzeba tłumaczyć jak się unoszą ponad wszystkim pełno arogancji, cynizmu, egoizmu … jacy oni nie są ważni i wpływowi.
  wikipedia.org: „zuchwała, opętana władzą i wyniośle arogancka” – Czy to złe porównanie?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top