20.01.2014 – „Nasz Garbów” po raz pierwszy w historii gminy dokonuje rejestracji wideo obrad Komisji Rady Gminy Garbów

W dniu dzisiejszym kamera „Naszego Garbowa” po raz pierwszy w historii naszej gminy uczestniczy (gdy to piszemy obrady wciąż trwają) w ważnym spotkaniu Komisji Finansów Rady Gminy. Spotkanie to jest szczególnie ważne, gdyż w najbliższy czwartek Rada Gminy będzie uchwalać budżet na rok 2014. Ostatnie ewentualne propozycje zmian i sugestie co do ostatecznego kształtu budżetu składane są właśnie podczas obecnego spotkania Komisji Finansów.

Bogucin prosi o zwiększenie dotacji na klub sportowy. Obecna zatrzymała się na poziomie sprzed 18 lat!

Pierwszym dopuszczonym do głosu gościem dzisiejszego spotkania był sołtys wsi Bogucin, który zwrócił się do radnych z prośbą o zwiększenie dotacji na klub sportowy BKS Bogucin. Zwrócił on uwagę, że wysokość dotacji, jaką otrzymuje klub nie zmieniła się od 18 lat! Gdyby uwzględnić jedynie wysokość inflacji powinna ona wynosić obecnie nie 25 tysięcy, ale około 48 tysięcy. Dalszy brak wystarczającej pomocy ze strony władz gminy może doprowadzić do odpadnięcia z rozgrywek, gdyż wiąże się to z kosztami, które są ponad siły klubu.

Gutanów prosi o pomoc w pozyskaniu środków zewnętrznych

Drugą sprawą poruszoną przez mieszkańców Gutanowa była pomoc w przygotowaniu wniosku do projektu unijnego, z którego mieszkańcy chcieliby sfinansować remont budynku przeznaczonego do spotkań lokalnego stowarzyszenia oraz grup mieszkańców. W imieniu mieszkańców głos zabrał radny Tadeusz Barszcz. Co ważne mieszkańcy nie prosili o pozyskanie z gminy pieniędzy, ale jedynie o założenie środków na wkład własny oraz pomoc „logistyczną” przy przygotowywaniu potrzebnej dokumentacji dzięki czemu zostałyby pozyskane zewnętrzne środki. Wartość dofinansowania to aż 80%.

Dalsze relacje i komentarze z pierwszego  filmowanego spotkania Komisji Rady Gminy Garbów będą dostarczane w następnych dniach.

Poniżej kilka zdjęć:

20140120_0906510005  20140120_0947450004

Pełny zapis wideo tutaj…

autor: mil

 

 

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “20.01.2014 – „Nasz Garbów” po raz pierwszy w historii gminy dokonuje rejestracji wideo obrad Komisji Rady Gminy Garbów

 1. Rafa84002

  kto jest odpowiedzialny za posypanie chodnika i dróg w Bogucinie? czy czekamy aż samo się rozpuści?

  Reply
  • persodrom Post author

   Dzisiaj gdy jechałem z Garbowa zauważyłem, że posypane było tylko przy Garbowie. Dalej lodowisko.

   Reply
  • PP

   Nie wszystkie drogi są gminne, w Bogucin-sługocin-sieprawki to droga powiatowa, więc powiat za to odpowiada. W Garbowie też wesoło nie jest, jeśli chodzi o posypywanie i odśnieżanie. Wszystko to kwestia pieniędzy niestety , dobrej organizacji i pracowników, którzy to wykonują… droga ługowska(od skrętu na ługów posypana tylko do wąwozu ) a dalej kompletnie nic, jechała piaskarka i ani grama piachu nie wysypała…

   Reply
    • a'tomek

     Jeśli już sypać to tylko piachem!!!
     A najlepsza recepta to ostrożna jazda. Gminna to nie ekspresówka. Nie trzeba jechać 80. Nie wolno tyle jechać.

     Reply
     • persodrom Post author

      80? Przy oblodzeniu niebezpiecznie jest przy 20 na godzinę? To element dbania o bezpieczeństwo na drogach gminnych. Nikt łaski nie robi.

     • a'tomek

      Jeżdżę tyle lat czy golfem czy ciągnikiem jak za dużo śniegu i jak na razie bezpiecznie. I na niektórych drogach lepszy jest ubity śnieg niż robić dziury w drodze fadromą.

     • persodrom Post author

      Chodzi o oblodzenie, które stanowi niebezpieczeństwo. Gmina nie zapewnia bezpieczeństwa na drogach pozostawiając oblodzone nawierzchnie.

 2. lubię kobitki

  Na dolnym zdjęciu pani w czerwonym palcie siedzi na fotelu wójta? Czyźby następnym wójtem miala byc kobita? Fajnie by było.
  Niech to bedzie prorocza fotka

  Reply
 3. Pierwszym dopuszczonym do głosu gościem dzisiejszego spotkania był wójt wsi Bogucin (sołtys awansował :-) pozdr dla wójta z Bogucina

  Pierwszym dopuszczonym do głosu gościem dzisiejszego spotkania był wójt wsi Bogucin (sołtys awansował 🙂 pozdr dla wójta z Bogucina

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top