16 października 2013 roku – 47. rocznica obłóczyn bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

„Ufać Bogu, mieć nadzieję.”
bł. ks. Jerzy Popiełuszko

W 47. rocznicę obłóczyn kleryka Alka Popiełuszki, w środę 16 października 2013 r., w kościele p.w. św. Stanisława Kostki w Warszawie na Żoliborzu – w miejscu, w którym błogosławiony ks. Jerzy pełnił duszpasterską posługę przez ostatnie lata swojego życia – w godzinach 6.00 – 19.00 wystawiona będzie Jego sutanna. Dziś, jest to dla nas, Polaków, szczególna relikwia przypominająca nie tylko moment obłóczyn, a zatem początek kapłańskiej drogi ks. Jerzego, ale również będąca niemym świadkiem Jego męczeństwa.

16 października 1966 r. kleryk warszawskiego Seminarium Metropolitalnego, Jerzy Popiełuszko przeżywał uroczystość obłóczyn. To właśnie tamtego dnia, podczas Mszy św. w kościele seminaryjnym z rąk ówczesnego rektora, ks. Władysław Miziołka, przyjął sutannę i po raz pierwszy włożył na siebie tę szatę stanowiącą znak jego kapłańskiego powołania i symbol przynależności do stanu duchownego.

Wspominając 47. rocznicę obłóczyn błogosławionego ks. Jerzego, zapraszamy do modlitwy o liczne, święte powołania kapłańskie i zakonne, a także do modlitwy o łaskę gorliwej służby Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie dla wszystkich kapłanów i osób konsekrowanych.

Z okazji 29. rocznicy śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, Telewizja Polska wyemituje film o Kapelanie Solidarności pt.: „Popiełuszko. Wolność jest w nas” w reż. Rafała Wieczyńskiego. Pierwszy odcinek będzie można obejrzeć już 18 października na antenie TVP1 o godz. 20.25. Następne odcinki emitowane będą w kolejne piątki: 25 października, 1 i 8 listopada w Jedynce także o 20.25.

http://www.archidiecezja.warszawa.pl/homepage/?a=6989

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top