15 stycznia 2016 – odbyło się pierwsze spotkanie konsultacyjne w sprawie Strategii Rozwoju Gminy Garbów na lata 2016-2023

W dniu 15 stycznia 2016 roku kilka minut po g. 16 tej odbyło się pierwsze spotkanie konsultacyjne w ramach procedury sporządzania projektu Strategii Rozwoju Gminy Garbów na lata 2016-2013. W spotkaniu uczestniczyło około 35-40 osób. Projekt dokumentu jest przygotowywany na zlecenie Gminy Garbów przez Polską Agencję Rozwoju Regionalnego (http://www.parr.com.pl/index.php), dlatego większość spotkania wypełniona była interesującą prezentacją dotyczącą gminy Garbów przedstawioną przez dyrektora agencji pana Piotra Steca. W ramach prezentacji przedstawiono silne i słabe strony gminy oraz szanse i zagrożenia rozwojowe. Na koniec uczestnicy zostali zaproszeni do wypełnienia ankiety, w której mieli oni odnieść się do zaprezentowanych w ramach analizy SWOT wskaźników.

Na skutek niefortunnie dobranej godziny spotkania oraz zbyt późnego jego ogłoszenia przez wójta –  3 dni przed terminem frekwencja niestety nie była zbyt wysoka. Co ciekawe w spotkaniu uczestniczyła tylko garstka radnych i sołtysów, choć wydaje się, że akurat dla nich udział w konsultacjach powinien być wewnętrznym imperatywem.

Kolejne spotkanie odbędzie się już 22 stycznia 2016 roku o g. 16 tej w budynku OSP w Garbowie.

Podziel się artykułem na: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Komentarze do: “15 stycznia 2016 – odbyło się pierwsze spotkanie konsultacyjne w sprawie Strategii Rozwoju Gminy Garbów na lata 2016-2023

 1. Z Janowa

  Uważam,że bycie radnym do czegoś zobowiązuje. Nie mam tu na myśli obowiązków które są oczywiste z nominacji radnego. Wypadałaby ludzka przyzwoitość być na każdym organizowanym zebraniu bądź spotkaniu.
  Ktoś to został radnym otrzymał zaufanie mieszkańców. Nikt nie zostaje pt tak radnym dla samego bycia czy co gorsze dla korzyści finansowych. Radny to osoba której na sercu leży rozwój miejscowości którą reprezentuje.
  Miło byłoby gdyby również z inicjatywy radnego były organizowane spotkania z mieszkańcami.
  Tworzy się wspólnota. Ludzie spotykają się,rozmawiają o wspólnym dobru. Maja wspólny cel. Można rozmawiać o najbardziej pilnych potrzebach mieszkańców. Marzenia??

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top